Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Portu Morskiego w Kątach Rybackich

Port Morski w Kątach Rybackich

Port Morski w Kątach Rybackich to nieduży port znajdujący się nad Zalewem Wiślanym, położony w południowo-zachodniej części Mierzei Wiślanej, na terenie woj. pomorskiego, w gminie Sztutowo. Jest on użytkowany przede wszystkim przez kutry rybackie oraz niewielkie jachty.

Korzystanie z portu

Do portu prowadzi tor wodny, który ma szerokość na dnie 40 m, długość 1,33 km i głębokość techniczną 1,5 m. Port w Kątach Rybackich jest dostępny dla jachtów o zanurzeniu do 1,5 m. Przystań tworzy prostokątny basem wyposażony w trzy nadbrzeża. Jego głębokość wynosi od 1,5 do 2 m. Obok znajduje się naturalny basen wschodni – wyposażony w nadbrzeże betonowe, które jest przedłużone od głównego portowego basenu.

Ruchem statków na obszarze portu kieruje Bosmanat Portu Kąty Rybackie. Statki należące do miejscowych rybaków mają sygnaturę KAT umieszczoną na burcie. Administrowanie infrastrukturą portu należy do obowiązków Urzędu Morskiego w Gdyni. Granice tego portu zostały wytyczone przez Ministra Gospodarki Morskiej w 2007 roku, pierwotne granice wyznaczono w 1957 r. We wsi Sztutowo znajduje się stacja ratownicza Służby SAR, która jest wyposażona w łodzie ratownicze typu Gemini Waverider 600 i typu Ł-4800 R-5.

Zaplecze

Przystań żeglarską wraz z zapleczem sanitarnym oddano do użytku w latach 2014-2015. W budynku przystani znajdują się toalety, prysznice oraz kuchnia przeznaczona dla żeglarzy. Przed wjazdem do portu zbudowano również duży parking. Teren portu został zagospodarowany - wytyczono alejki, postawiono ławki oraz latarnie uliczne. Przystań składa się z drewnianego pomostu spacerowego połączonego z pomostem żeglarskim, przy którym może zacumować około 15 jednostek. Na pomoście znajdują się liczne przyłącza do prądu.

Atrakcje w porcie

W pobliżu portu znajduje się Muzeum Zalewu Wiślanego, które prezentuje przede wszystkim eksponaty z zakresu historii rybołówstwa i szkutnictwa. Do najciekawszych atrakcji muzeum należy w pełni wyposażony warsztat szkutniczy. Na miejscu można zobaczyć również oryginalny barkas – jest to jednostka żaglowa wykorzystywana do połowu ryb. W muzeum znajduje się wiele innych ciekawych łodzi rybackich, w tym unikatowy ślizg lodowy.

Polecane obiekty w pobliżu Portu Morskiego w Kątach Rybackich