Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Trasy biegowe w Karwi

Noclegi w pobliżu tras biegowych

Trasy biegowe w Karwi

Pobyt nad morzem to wspaniała okazja, aby odejść od biegania po codziennie wykonywanych trasach. W Karwii można biegać wzdłuż morza po równych, piaszczystych plażach lub wersja dla bardziej ambitnych-po lasach o urozmaiconej rzeźbie. Nordic Walking Park „Jastrzębia Góra”, to trasy w Karwii, które są idealne do uprawiania biegów.

Trasa od rzeczki do rzeczki

Pierwsza trasa to trasa plażą od rzeczki do rzeczki. Ma długość około 6 kilometrów. Trasa prowadzi lasem na wschód. Biegniemy w kierunku Jastrzębiej Góry. Trasa zatrzymuje się na rzeczce o nazwie,,Czarna Woda.” Możemy tam przez chwilę odpocząć na plaży. Później biegniemy na zachód w kierunku Dębek. Postój będzie przy następnej rzeczce o nazwie tym razem,,Kanał Karwinka.” Po drodze możemy zaobserwować wejścia na wydmy do Karwii. Do rzeczki możemy wrócić plażą albo piaszczystą drogą, która prowadzi do Dębek. Jest to bardzo wygodna trasa, bo można stopniować jej długość. Jeżeli mamy więcej sił, to możemy pobiec aż do Dębek. Gdy natrafimy na silny zachodni wiatr, to możemy pobiec w przeciwnym kierunku. Bieganie pod wiatr nad morzem bywa wycieńczające. Minusy biegania Bieganie po plaży ma również niestety pewne minusy. Może być tak, że morza zaleje plaże i utwardzany pas jest zabierany przez fale. Znaczne utrudnia to bieganie.

Trasa przez Karwińskie Błota

Druga trasa biegnie przez następujące punkty: Karwia – Karwińskie Błota – Ostrów – Jastrzębia Góra – Karwia. Ma długość 13, 9 kilometrów. Trasa prowadzi czarnymi ścieżkami do nordic walkingu. Wyjątkiem są fragmenty przy krawędzi wschodniej przy Jastrzębiej Górze. Tam są szlaki zielone i czerwone. Część biegnąca przez Karwińskie Błota i Ostrów jest bardzo nieciekawa. Najpierw prowadzi nas przy szosie, na następnie przez polne drogi. Natomiast najatrakcyjniejszy jest odcinek od Jastrzębiej Góry do rzeczki. Na mapie jest zaznaczony kolorem niebieskim. Szlak wije się pod górę po wydmach. Mamy wrażenie, jakbyśmy byli w górach. To wrażenie zabija jedynie szum morza, który słyszymy nieustannie.

Przez Dębki

Ostatnia trasa prowadzi przez następujące punkty: Karwia – Dębki – Karwia. Ma długość 20 kilometrów. Po trasach można biegać bezpłatnie.

 

Polecane obiekty w pobliżu tras biegowych