Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu domów o konstrukcji szkieletowej w Karwi

Domy o konstrukcji szkieletowej w Karwi

Karwia jest miejscowością która może pochwalić się bardzo wieloma atrakcjami turystycznymi. Jedną z nich z pewnością są domy o konstrukcji szkieletowej. Część z nich zachowała się do dziś. Zostały wybudowane w XIX wieku.

Zabytkowe budynki

W Karwi można wymienić następujące budynki o konstrukcji szkieletowej, które zachowały się do dzisiaj: dom mieszkalny przy ul. 12 Marca 5, dom mieszkalny przy ul. Wojska Polskiego 8, budynek starej szkoły z 1892 roku przy ul. Wojska Polskiego 30, budynek gospodarczy nauczycieli z Karwi z 1892 roku przy ul. Wojska Polskiego 30 oraz ul. 12 Marca, (pozostałości dawnej zabudowy).

Ze względu na to, że budynki do dziś pełnią swoje pierwotne funkcje, nie można ich zwiedzać wewnątrz. Za to z zewnątrz zawsze można je obejrzeć. To wręcz niewiarygodne, że przetrwały aż tyle lat, w tak dobrym stanie. Nic dziwnego, że domy o konstrukcji szkieletowej znowu wracają do łask.

Komfortowe i ekonomiczne

Domy szkieletowe powstają z naturalnych surowców. Najczęściej wykorzystywano do ich budowy drewno sosnowe o odpowiedniej wilgotności. W granicach 18 procent. Tarcicę suszono przez wiele godzin, a następnie obrabiano z wielu stron. Te domy przetrwały do dziś, bo przy odpowiedniej obróbce nie jest im straszna ani pleśń, ani szkodniki, ani grzyby. Drewno nie sinieje i przez wiele, wiele długich lat zachowuje ten sam pierwotny kolor. Domy o konstrukcji szkieletowej są zbudowane z belek. Obecnie dodaje się jeszcze pomiędzy belkami materiały o właściwościach termoizolacyjnych.

Polecane obiekty w pobliżu domów o konstrukcji szkieletowej w Karwi