Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu plaży w Ostrowie

Plaża w Ostrowie

Ostrowo to urokliwa wieś w województwie pomorskim, która należy do gminy Władysławowo i leży nad Morzem Bałtyckim. Pod względem geograficznym jest to kraniec Pobrzeża Kaszubskiego, a dokładnie Kępa Ostrowska. Ostrowo słynie wśród turystów przede wszystkim z rezerwatu Bielawskie Błota, licznych szlaków turystycznych, a także przepięknej plaży.

Zalety plaży

Z centrum Ostrowa na plażę wiedzie droga, której długość liczy mniej więcej 1 kilometr. Otworzono tu dwa kąpieliska, które w miesiącach letnich są strzeżone przez ratowników. Plaża w Ostrowie z pewnością spodoba się każdemu, kto nie lubi tłoku, chce pobyć w otoczeniu natury i odpocząć. Zejście do wody jest bardzo łagodne, a piasek wyróżnia się swoim złocistym kolorem. Od wsi plażę oddziela rozległy, pachnący las sosnowy. Nieopodal plaży znajduje się także parking samochodowy, natomiast zachodnia część plaży jest przecięta przez ujście Czarnej Wody, zwanej także Czarną Wdą. Miejscowość ta leży zresztą na granicy z pradoliną tej rzeki.

Kąpieliska

Fakt, iż wyznaczono tu strzeżone kąpieliska, z pewnością przyczynia się do popularności Ostrowa. Można tu bowiem bezpiecznie wypoczywać z całą rodziną. Kąpieliska znajdują się przy zejściu numer 32 oraz numer 35. Są one strzeżone od początku lipca do końca sierpnia od godziny 9.00 do 17.00. Poza ratownikami stacjonującymi na plaży, ratownicy patrolują również kąpielisko bezpośrednio na wodzie, bowiem kursują skuterem wodnym od Jastrzębiej Góry do Karwi.

Na plażę z psem

Wartą uwagi informacją może być również to, że w Ostrowie oraz całej gminie Władysławowo można zabierać ze sobą na plażę psy. Oczywiście konieczne jest stosowanie się do pewnych zasad, czyli pilnowania zwierzęcia, dbania o bezpieczeństwo i komfort innych plażowiczów, sprzątania po swoim pupilu. Jeśli pies jest puszczony wolno to powinien mieć kaganiec. Oczywiście na teren kąpieliska strzeżonego nie można przyprowadzać psa, bowiem jest to miejsce typowo do kąpieli i odpoczynku.

Polecane obiekty w pobliżu plaży w Ostrowie