Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Rezerwatu przyrody Zielone

Rezerwat przyrody Zielone

Wakacje to czas, który większość z nas chciałaby spędzić w niezwykle malowniczym miejscu, najlepiej w okolicy Bałtyku. Cisza, spokój i natura to powód, dla którego coraz więcej osób decyduje się na pobyt w Krokowej. Mała miejscowość położona jest w województwie pomorskim, zaledwie 8 kilometrów od piaszczystego wybrzeża Bałtyku. Klimat tego miejsca to zasługa nie tylko mieszkańców, ale też przyrody, która stała się częścią Rezerwatu Przyrody Zielone.

Malownicze lasy

Rezerwat Przyrody Zielone to nietuzinkowe miejsce zlokalizowane pomiędzy Pobrzeżem Kaszubskim, a Wysoczyzną Żarnowską. Ziemie Krokowej w tym miejscu to szczególne połączenie florystycznego rezerwatu z niesamowitą fauną. Rezerwat utworzony został w roku 1996, a jego powierzchnia to ponad 17 ha. Rezerwat sąsiaduje z Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym, tworząc jedne z najpiękniejszych terenów w kraju. Tu znajdziemy wiekowe drzewa, piękne lasy, przez które prowadzą liczne ścieżki turystyczne i edukacyjne oraz zwierzynę. Nie zapominajmy o torfowiskach stanowiących istotny element tutejszego ekosystemu. Doskonale sprawdzają się one przy schorzeniach układu oddechowego. tereny te już od dawna wykorzystywane są do ich leczenia.

Ciekawostką, na która koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę jest Pogański Kamień, czyli pomnik przyrody przypominający znany nam wszystkim Kamienny Stół. Rezerwat Przyrody Zielone to jednak nie tylko możliwość cieszenia się niezmąconą niczym naturą, która w tym miejscu jest tak malownicza, ale także ochrona jej terenów. Tu bowiem rośnie największy na północy polski wiciokrzew pomorski. To prawdziwa gratka dla znawców tematu.

Wakacyjne spacery pośród lasów

Rezerwat w Krokowej z pewnością urozmaici nasz pobyt w tym rejonie i doda mu nieco innego wydźwięku. Jego zwiedzanie polecane jest wszystkim miłośnikom natury, świeżego powietrza i spokoju. Nie ma nic piękniejszego niż spacer o zachodzie słońca wśród wiekowych drzew, w otoczeniu wspaniałej natury i morskiego powiewu bryzy. Każdy z nas choć raz powinien zapuścić się w te rejony, co na długo pozostanie w pamięci każdego podróżnika.

Polecane obiekty w pobliżu Rezerwatu przyrody Zielone