Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kościoła Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jantarze

Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jantarze

Wybierając Jantar na miejsce swojego wakacyjnego urlopu, warto poza wypoczynkiem na plaży zwiedzić kilka ciekawych miejsc i zobaczyć ważne dla miejscowości obiekty. Jednym z takich obiektów jest kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Historia powstania

Początki tej parafii w Jantarze sięgają 1980 roku, kiedy to zbudowano małą kaplicę, w której mieszkańcy wsi gromadzili się na wspólnych modlitwach. Ponieważ wiernych przybywało postanowiono, że trzeba wybudować kościół. Świątynia powstała dzięki ofiarności i pracy mieszkańców Jantaru. 250 rodzin wspólnymi siłami i z pomocą proboszcza księdza Marka Mierzwy wybudowało świątynię, która dzisiaj zachwyca swym pięknem, ale i prostotą. Nowy kościół został poświęcony w 1986 roku i od tego czasu służy wiernym.

Architektura i wnętrze świątyni

Jest to bardzo nowoczesny obiekt. Zaskakujące jest już to, że posiada on dwie kondygnacje, które połączone są ze sobą schodami. Górna część służy do odprawiania nabożeństw w okresie letnim, natomiast dolna – ogrzewana w zimie. Ponieważ latem wielu turystów i letników uczestniczy w mszach, często odprawiane są one pod gołym niebem. Kościół w Jantarze jest bardzo chętnie odwiedzany przez przyjezdnych, wczasowiczów, letników a także przez szkolne wycieczki. Obecnie do parafii należą również miejscowości: Junoszyno, Głobica, Chorążówka i Stegienka. W kościele organizowane są również koncerty muzyki kameralnej. Dzięki dobrej akustyce, taki koncert to niezwykłe przeżycie dla każdego.

Jak na kościół, który wybudowano w miejscowości słynącej z bursztynu przystało, znalazły tutaj swoje miejsce wyroby z tego materiału. Są one swoistą wizytówka tej miejscowości. Kościół chociaż jest skromnie wyposażony jest bardzo ciekawym obiektem. Warto dodać, że wnętrze zdobi obraz patronki kościoła – Maryi Panny Matki Kościoła, który jest wierną kopią mozaiki znajdującej się na ścianie frontowej Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Co roku od mszy w jantarskim kościele rozpoczynają się mistrzostwa w poławianiu bursztynu, słynne już w całej Europie.

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Jantarze