Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Międzywodzie - oferta noclegu w Międzywodziu i okolice

Kameralne i wygodne noclegi Międzywodzia

Międzywodzie można nazwać przytulną miejscowością, nie ma tu tłoku i dużej ilości turystów, jak bywa w dużych kurortach. Nie oznacza to jednak, że Międzywodzie nie posiada swojego katalogu noclegowego. Nie znajdziemy tu pięciogwiazdkowych hoteli. Możemy jednak liczyć na kwatery prywatne, których jest najwięcej i pensjonaty. Dzięki takiej opcji poczujemy się w wynajmowanym miejscu jak we własnym domu. Inne rozwiązanie stanowią domki letniskowe, które są idealne na lato i z pewnością przypadną do gustu najmłodszym. Miejscowość jest mała więc bez względu na lokalizacje wynajmowanego miejsca, wszędzie będziemy mieć blisko. Pozostaje tylko dylemat czy chcemy nocować bliżej morza, czy też bliżej Zalewu Kamieńskiego. Warto także zauważyć, że miejscowość jest położona na trasie pomiędzy większymi nadmorskimi miastami. Można potraktować ją wyłączne jako bazę noclegową.

Informacje podstawowe

Międzywodzie położone na Wyspie Wolin na Pomorzu Zachodnim to kameralna miejscowość wypoczynkowa. Jej nazwa wywodzi się od położenia między Bałtykiem a Zalewem Kamińskim. Wyjątkowe krajobrazy, zaciszne położenie i bliskość rozlicznych kurortów – to atuty tego miejsca. Międzywodzie leży w pobliżu Dziwnowa (ok. 5,5 km) i Kamienia Pomorskiego (ok. 17 km – trasa wokół zalewu), w odległości ok. 22 km od Międzyzdrojów.

Klimatyczny wypoczynek w Międzywodziu

Międzywodzie to dobra lokalizacja na wypoczynek dla turystów preferujących spokojny relaks wśród natury. Życie turystyczne jest tu urozmaicone, ale i bez przesytu. Latem dostępne są strzeżone kąpieliska i otwarte jest małe kino. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów czy skuterów. Leśna okolica zachęca do spacerów - połączenie sosnowych olejków eterycznych z jodem, korzystnie wpływa na samopoczucie. Największą atrakcją jest Woliński Park Narodowy. Charakterystyczne dla niego są wysokie klify i występowanie wielu gatunków ptaków zagrożonych wyginięciem. Przez park przebiegają trzy piesze szlaki turystyczne – warto zobaczyć faunę i florę oraz obiekty architektoniczne. Zalew Kamieński również jest specjalnym obszarem ochrony ptaków. Stwarza on doskonałe warunki do uprawiania wodnych sportów. Można się po nim poruszać łodziami motorowym, gdyż nie obowiązuje strefa ciszy. Zbiornik wodny upodobali sobie także wędkarze - w wodach zalewu występują okonie, bolenie, ukleje, płocie oraz sandacze. We wsi funkcjonuje dobrze rozwinięta infrastruktura komunikacyjna – wypożyczonym rowerem lub busem można przemieścić się do Kamienia Pomorskiego, Dziwnowa czy Międzyzdrojów.