Multimedialne Muzeum na Klifie Apartament Nordic

Multimedialne Muzeum na Klifie Apartament Nordic
Telefon
698 30...
adres
ul. Klifowa, Trzęsacz, Rewal, zachodniopomorskie

Obiekt

Na urokliwym Wybrzeżu Rewalskim, na trasie wycieczek zmierzających po największych nadmorskich atrakcjach Pomorza Zachodniego, między Kołobrzegiem, a Świnoujściem, w sercu Trzęsacza, znajduje się Multimedialne Muzeum na Klifie.
Odwiedzających przywita całkowicie nowa ekspozycja, zaprojektowana i zrealizowana przez jedną z czołowych europejskich agencji, we współpracy z niemieckimi i skandynawskimi placówkami muzealnymi. Dzięki temu Multimedialne Muzeum na Klifie jest jednym z najnowocześniejszych obiektów edukacyjno-rozrywkowych na polskim wybrzeżu.
W nowych salach, za pomocą najnowocześniejszych narzędzi multimedialnych, przedstawiona będzie historia kościoła w Trzęsaczu, kolejne etapy walki z żywiołem, lokalne legendy oraz wiele ciekawostek geograficznych.
Muzeum kieruje swoją ofertę do każdej grupy wiekowej. Z pewnością, zarówno dorośli, jak i dzieci będą się świetnie bawić podczas zwiedzania nowej ekspozycji, a dzięki zastosowanym nowoczesnym technologiom uda się efektywnie i ciekawie połączyć naukę z rozrywką. Muzeum na Klifie w Trzęsaczu to nie tylko spotkanie z historią regionu, lecz także niebanalna lekcja wyobraźni dla wszystkich. Więcej informacji na prywatnej stronie internetowej.

Atrakcje w pobliżu

Trzęsacz jest historyczną wsią, niegdyś rolniczą, dziś nadbałtycką miejscowością letniskową. Jest najmniejszą z siedmiu miejscowości w Gminie Rewal, ale najbogatszą pod względem zabytków i pomników przyrody: ruina kościoła na klifowym brzegu, kościół neogotycki z 1880 roku, zespół pałacowo-folwarczny z XVIII wieku, budynek stacji ratownictwa brzegowego z pierwszej połowy XIX wieku, linia kolei wąskotorowej wybudowanej w 1896 roku, wiekowe drzewa w starym parku dworskim i aleja kasztanowa między szosą, a klifem.

Gastronomia

Przy Muzeum działa Kawiarnia MuMu, do której zapraszamy na wyjątkową kawę i domowe ciasto wypiekane na miejscu. Kawiarnia czynna jest w godzinach otwarcia muzeum.

Atrybuty / atuty

Obiekt
internet
Ogólnodostępne
grill
Lokalizacja
blisko morza

Ważne informacje

podobne w okolicy
apartamenty w okolicy
noclegi w okolicy

Poszukiwane miejsca w okolicy

- Kościół Najświętszego Zbawiciela w Rewalu ~ 1.52 km