Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Latarnia Morska Niechorze

Noclegi w pobliżu Latarni Morskiej Niechorze

Latarnia Morska Niechorze

Jednym z najciekawszych rejonów w Polsce jest Pomorze. Nadmorskie miejscowości od wielu lat cieszą się ogromną popularnością i turyści bardzo chętnie je odwiedzają. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługuje Niechorze. To mała miejscowość letniskowa leżąca w województwie zachodnio-pomorskim jest znanym centrum turystycznym, które przyciąga turystów swoimi ciekawymi atrakcjami turystycznymi. Szczególnie warto tu zwrócić uwagę na górującą nad całą miejscowością – latarnię morską. Latarnia ta jest bardzo popularna, została nawet określona mianem najpiękniejszej latarni na całym wybrzeżu bałtyckim.

Charakterystyka latarni i jej historia

Latarnia morska w Niechorzu ma 45 metrów wysokości. Została wzniesiona na bardzo wysokim klifie, przez co jest niezwykle majestatyczna i efektowna. W całości wykonana jest ona z pięknej czerwonej cegły i posiada taras widokowy, z którego można podziwiać całą okolicę Niechorza i Morze Bałtyckie. Latarnia u dołu ma kształt czworokąta, natomiast u góry ośmiokąta.

Została zbudowana w 1866 roku, jednak w czasie II wojny światowej część latarni została zburzona. Latarnię odbudowano w 1948 roku, a w kolejnych dziesięcioleciach bardzo często ją remontowano, by była bezpiecznym miejscem dla odwiedzających i by prezentowała się jak najefektowniej. Obecnie nie ma już przed latarnią dużego ogrodu z licznymi żywopłotami, w 2015 roku teren ten został całkowicie przebudowany.

Latarnia morska w Niechorzu jest cennym zabytkiem dla mieszkańców tej okolicy, co więcej została ona wpisana do rejestru zabytków. Jako, że tuż obok latarni przebiega popularny szlak turystyczny, to do latarni przez cały rok przybywają miłośnicy zabytków i pięknej architektury. Widok z tarasu widokowego, zapiera dech w piersiach i jest atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wyjście na taras prowadzi po krętych, metalowych schodach, które naprawdę warto pokonać, by ujrzeć tak wspaniałe widoki.

Podstawowe informacje dla zwiedzających

Latarnia w Niechorzu w trakcie sezonu letniego jest otwarta w godz. od 10:00 do 20:00, a poza sezonem: od 10:00 do 16:00 (oprócz świąt). Ceny biletów przedstawiają się następująco: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, dzieci do lat 5 – wstęp wolny.

Polecane obiekty w pobliżu Latarni Morskiej Niechorze