Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Molo w Sopocie

Noclegi w okolicy mola w Sopocie

Molo w Sopocie

Molo w Sopocie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów nie tylko w Trójmieście, ale w ogóle na polskim wybrzeżu. Poniżej najważniejsze informacje na temat sopockiego molo.

Historia obiektu

Historia molo jest długa, sięga bowiem początku XIX wieku. Pierwszy pomost stanął na terenie Sopotu już w 1827 roku, został on wzniesiony przed doktora Jerzego Haffnera. Z czasem molo zaczęto przedłużać, a tym samym jego długość pod koniec XIX wieku sięgała 150 m. W roku 1910 molo było ponad dwukrotnie dłuższe i mierzyło 315 m. Największą przebudowę obiektu przeprowadzono w 1928 roku – to właśnie wtedy molo przybrało obecny kształt. Od tego momentu wygląd pomostu praktycznie nie uległ zmianie, choć jest on regularnie poddawany remontom. Od 2005 roku molo nosi imię Jana Pawła II.

Rola molo w Sopocie

Rola sopockiego molo regularnie się zmieniała. Pierwotnie służyło ono przede wszystkim jako przystań, jednak z czasem stało się ono obiektem rekreacyjnym oraz miejscem, w którym organizowano imprezy. Molo jest obiektem, które jest popularne nie tylko wśród Polaków, bowiem w Sopocie już pod koniec XIX wieku chętnie pojawiali się zagraniczni kuracjusze.

Wygląd obiektu

Sopockie molo składa się z części drewnianej (pomost) oraz lądowej. Pierwsza z nich ma długość ponad 500 metrów jest częścią służącą do spacerów. Warto wybrać się na przechadzkę nie tylko ze względu na piękne widoki, lecz także ze względów zdrowotnych – stężenie jodu w najbardziej wysuniętej części molo jest dwa razy większe niż na części lądowej. Część lądowa to plac, na którym można podziwiać piękną fontannę, znajduje się tam również latarnia morska oraz muszla koncertowa. Na terenie całego molo znajdują się lokale gastronomiczne.

Wydarzenia kulturalne

Molo w Sopocie, przede wszystkim jego lądowa część, to miejsce, w którym regularnie organizowane są imprezy, na których może bawić się nawet kilka tysięcy osób. Sam pomost jest idealnym punktem obserwacyjnym w czasie zawodów żeglarskich, które odbywają się na wodach Zatoki Gdańskiej.

Przydatne informacje i linki

Sopockie molo można odwiedzać przez cały rok, w sezonie letnim konieczny jest zakup biletów wstępu. Godziny biletowania różnią się od siebie w zależności od daty (29 IV - 22 VI: 8 - 21 (piątki oraz soboty do 23), 23 VI - 3 IX: 8 – 23, 4-24 IX: 8 – 20). Ceny biletów wstępu również są zróżnicowane (bilet ulgowy – 4 zł, bilet normalny – 8 zł, bilet rodzinny: 2+1 – 18 zł, 2+2 – 19 zł, 2+3 – 20 zł).

Chcąc uzyskać więcej informacji na temat sopockiego molo warto odwiedzić oficjalną stronę obiektu: http://molo.sopot.pl

Polecane obiekty w okolicy mola w Sopocie