Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Skansenu Grodzisko w Sopocie

Skansen Grodzisko w Sopocie

Grodzisko w Sopocie jest najstarszym zabytkiem w mieście udostępnionym do zwiedzania dla turystów. Stanowi ono rekonstrukcję wczesnośredniowiecznego grodziska (pozostałość po kolistym grodzie średniowiecznym), które otoczone jest wałem i fosą. Skansen Grodzisko funkcjonuje dzisiaj jako oddział Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Średniowieczne pozostałości

Przed II wojną światową badaniem tego terenu zajmowali się archeolodzy niemieccy, zaś w okresie powojennym badania przejęły w latach 1961-1966 panie archeolożki Aleksandra Szymańska i Alicja Łukowa z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. W następnych latach badania wielokrotnie wznawiano, dzięki czemu obiekt ten stanowi dzisiaj wyjątkową atrakcję zarówno dla miłośników historii, jak i turystów szukających nowych wrażeń i doświadczeń.

Ciekawą atrakcję przygotowali dla odwiedzających sopockie Grodzisko pracownicy tamtejszego oddziału Muzeum Archeologicznego - na turystów często czekają idealnie odwzorowane warunki życia codziennego Słowian. Turyści indywidualni, grupy zorganizowane czy rodziny z dziećmi mają szansę zobaczyć na własne oczy wczesnośredniowieczne rzemiosła czy sposoby pozyskiwania produktów codziennego użytku.

Obiekt ten jest także wyjątkowo atrakcyjnym punktem muzealno-dydaktycznym, który swoją misję upatruje m.in. w promowaniu historii i zabytków wczesnośredniowiecznych Pomorzan. Ponadto organizowane są w nim liczne eventy i zabawy - w tym rekonstrukcje walk średniowiecznych w wykonaniu prawdziwych wojowników, odbywają się tam liczne pikniki, imprezy plenerowe czy coroczne Festyny Archeologiczno-Historyczne. Całość obiektu jest dobrze opisana i zagospodarowana, dzięki czemu zwiedzanie nie stanowi żadnego problemu. Skansen Grodzisko znajduje się w Sopocie przy ul. Haffnera 63.

Informacje dla turystów

Godziny otwarcia:

  • listopad – kwiecień: wtorek – niedziela 9:00-17:00
  • maj – październik: wtorek – niedziela 10:00-18:00
  • w poniedziałki Skansen Grodzisko nie jest udostępniany do zwiedzania

Ceny biletów:

  • normalny – 8 zł Bilet ulgowy – 6 zł z Kartą Sopocką - 6 zł z Kartą Turysty wejście do skansenu za darmo w ramach Pakietu rodzinnego, Pakietu zwiedzanie lub Pakietu dla aktywnych. Oficjalna strona internetowa Skansenu Grodzisko: http://archeologia. pl/grodzisko-sopot/

Polecane obiekty w pobliżu Skansenu Grodzisko w Sopocie