Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Molo w Gdyni

Noclegi w pobliżu Mola w Gdyni

Molo w Gdyni

Molo w Gdyni Orłowie cieszy się niesłabnącą popularnością wśród przybywających nad Morze Bałtyckie turystów. Wykonane z drewna stanowi prawdziwą wizytówkę miasta i całego regionu. Molo tętni życiem zwłaszcza w sezonie letnim, tym bardziej, że nieopodal znajduje się Scena Letnia Teatru Miejskiego w Gdyni. Odbywają się tutaj różnego rodzaju przedstawienia i wydarzenia kulturalne, które przyciągają turystów z całego kraju. W pobliżu molo znajdują się liczne restauracje, bary, w których każdy ma możliwość wypróbowania specjałów lokalnej kuchni. Spacerując po molo nie sposób nie zauważyć malowniczego Klifu Orłowskiego, zapierającego dech w piersiach każdego turysty.

Odrobina historii

Pierwszy prototyp molo powstał jeszcze w czasach I wojny światowej. Wówczas jego rola sprowadzała się do funkcji spacerowej, rekreacyjnej. W latach 20. XX wieku sytuacja nieco się zmieniła, molo zostało wydłużone do długości aż 115 metrów. Zmieniła się też funkcja molo, które mogło być już używane do cumowania statków o niewielkich rozmiarach. Na przestrzeni lat molo było regularnie rozbudowywane, wydłużane i dostosowywane do obsługi coraz to większych statków. Niestety, w roku 1949 niemal w całości zostało zniszczone przez ogromną falę morską. Odremontowana została jedynie część molo, które obecnie ma długość jedynie 180 metrów. Nie zabiera to jednak jego atrakcyjności i popularności wśród turystów, którzy chętnie wybierają się tutaj na widokowe spacery.

Wstęp i godziny otwarcia molo

Molo otwarte jest 24h/dobę, toteż nic nie stoi na przeszkodzie, by z niego podziwiać wschód czy zachód słońca. Nie ma chyba nic piękniejszego i bardziej romantycznego, o tym wie chyba każdy. Ważny jest też fakt, że wstęp na molo jest zupełnie bezpłatny. Każdy może tutaj przyjść, usiąść, odpocząć i zrelaksować się wśród szumu fal. Molo jest oświetlone, więc spacery wskazane są nawet nocą.

Warto wygospodarować sobie nieco wolnego czasu, by móc spokojnie przespacerować się po molo, poczuć ten klimat na własnej skórze. Jest on absolutnie niepowtarzalny i zostaje w pamięci na długi czas. Z całą pewnością molo w Gdyni Orłowie to miejsce, które warte jest umieszczenia na samej górze miejsc do zobaczenia podczas wakacji.

Polecane obiekty w pobliżu Mola w Gdyni