Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Piwniczna-Zdrój - oferta noclegu w Piwnicznej-Zdroju i okolice

Nocowanie w Piwnicznej-Zdroju

Nocleg w Piwnicznej można wyszukać wśród kwater prywatnych i agroturystyki - kwatery znajdują się przede wszystkim wzdłuż ul. Krakowskiej, w centrum, blisko przystanku kolejowego, Urzędu Pocztowego i Informacji Turystycznej. Agroturystyk warto szukać na obrzeżach miasta - w okolicy ul. Krynickiej. Droższe oferty zlokalizowane są wzdłuż ul. Krakowskiej - ośrodki wypoczynkowowe i wille czy pensjonaty. Jeden z pensjonatów – "Orlęta" - znajdujący się na ul. Gąsiorowskiego to budynek szachulcowy, objęty mianem zabytku. Jedyne sanatorium uzdrowiskowe "Limba" zlokalizowane jest na ul. Krynickiej. Przez miasto przebiega droga krajowa nr 87, którą dojedziemy tu z Nowego Sącza i dostaniemy się do byłego przejścia granicznego Piwniczna-Mníšek nad Popradom. Miejscowość posiada stację kolejową i przystanek Piwniczna-Zdrój oraz prywatnych przewoźników autokarów i busów.

Informacje o Piwnicznej-Zdroju

Dawne miasto królewskie na Sądeczczyźnie, leżące nad rzeką Poprad w Beskidzie Sądeckim. Położona wśród wzniesień Jaworzyny Krynickiej i Radziejowej Piwniczna-Zdrój znajduje się 3 km od granicy ze Słowacją. Miasto ma status uzdrowiska i znane jest z występowania naturalnych leczniczych wód mineralnych, zwanych "kwaśnymi wodami". Zimą to baza sportów zimowych. Piwniczna-Zdrój zlokalizowana jest przy drodze nr 87 w odległości 37 km od Nowego Sącza i 37 km od uzdrowiska w Krynicy-Zdroju.

Piwniczna-Zdrój - miasto narciarstwa i kwaśnych wód

Ośrodki i sanatorium w Piwnicznej-Zdroju posiadają szeroki wachlarz zabiegów zdrowotnych i kuracji, opartych na popularnych tu kwaśnych wodach, wpływających dobroczynie na choroby układu pokarmowego. Turyści poszukujący spokojnych form wypoczynku mają do dyspozycji liczne szlaki turystyczne, prowadzące np. do Jaworek czy Przełęczy Gromadzkiej. Warto także zwiedzić samą miejscowość z jej historycznym rynkiem, ratuszem z XIX wieku czy kościołem Narodzenia NMP z dzwonem z 1523 roku. Dla pragnących aktywnej rozrywki odpowiednie będą spływy łodziami doliną Popradu i sporty uprawiane w ośrodkach narciarskich w Suchowej Dolinie, Kokuszce i Wierchomli Małej. W sezonie mają tu miejsce liczne imprezy związane z Dniami Piwnicznej oraz Festiwalem Pieroga Łomniczańskiego - wykonywanego z sera białego i tartych ziemniaków, na którym, według legendy, po wyciągnięcia nadzienia, można przepłynąć Poprad. W miejscowości odbywa się także festiwal kulturalny Wrzosowisko, na który zjeżdżają się artyści z różnych części Polski.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Piwnicznej-Zdroju

 • Która oferta w Piwnicznej-Zdroju ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się agroturystyka "Pokoje Gościnne Przy Stoku".
 • Gdzie w Piwnicznej-Zdroju znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Piwnicznej-Zdroju ma domek letniskowy "DOMEK W GÓRACH PIWNICZNA-ZDRÓJ". Przenocujesz tam już za jedyne 25 złotych.
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Piwnicznej-Zdroju?

  Piwniczna-Zdrój - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Popradzki Park Krajobrazowy" czy "Pijalnia wód w Piwnicznej Zdroju". Warto również polecić "Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla" i "Spływ Doliną Popradu w Piwnicznej Zdroju"
 • Który nocleg w Piwnicznej-Zdroju znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Piwnicznej-Zdroju znajduje się willa "Willa Miła".
 • Który hotel w Piwnicznej-Zdroju ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Piwnicznej-Zdroju oferuje hotel "Hotel Wierchomla SKI & SPA Resort". Umożliwia zakwaterowanie 200 osób.
 • Ile propozycji noclegów znajdę w Piwnicznej-Zdroju?

  Piwniczna-Zdrój to miasto w którym znajdziesz około 99 noclegów.