Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Rytro - oferta noclegu w Rytrze i okolice

Noclegi i wypoczynek w Rytrze

Baza noclegowa Rytra jest niewielka, lecz turyści znajdą tutaj miejsce dla siebie zarówno latem jak i zimą. Co ciekawe, większa część noclegów rozmieszczona jest w dolinie malowniczego potoku Roztoczanka (dopływ Popradu po zachodniej stronie miejscowości), czyli poza zabudową wsi, która biegnie wzdłuż drogi krajowej nr 87. Na terenie miejscowości znajduje się ośrodek narciarsko-rekreacyjny, zlokalizowany zaledwie 1 km od kwater prywatnych. W lecie można skorzystać tu z kolejki na Jastrzębską Górę (675 m n.p.m.), a w zimie z 5 tras narciarskich i 4 wyciągów. Za nocleg nieopodal zimowych atrakcji Rytra zapłacimy średnio 30 zł/dobę, lecz cena wzrasta w szczycie sezonu. Po prawobrzeżnej stronie wsi również znajdziemy kilka ciekawych propozycji noclegowych np. chatki górskie z polem namiotowym (opcja całoroczna). Agroturystyki w okolicy ul. Sucha Struga oddalone są o niecałe 500 m od ruin średniowiecznego zamku, położonego na 463 m n.p.m. Stąd także blisko do stacji kolejowej (650 m). Tanie domki na obrzeżach miejscowości można spotkać zarówno od strony północnej, jadąc z Nowego Sącza (20 km) oraz podążając na południe - do Piwnicznej-Zdrój (8 km). Komfortowy nocleg w Rytrze będzie bazą wypoczynkową podczas podróży w górzyste tereny Słowacji (12 km do granicy) i do tamtejszych basenów termalnych.

Rytro – Beskid Sądecki

Małopolska miejscowość w Beskidzie Sądeckim nad Popradem. Jej nazwa – Rytro – wywodzi się od osiedlonych tutaj w XIII w. niemieckich rycerzy (niem. Ritter oznacza rycerza), o czym pisał Jan Długosz. Na terenie Rytra znajdują się ruiny zamku na Górze Zamkowej oraz Ośrodek Narciarsko-Rekreacyjny Ryterski Raj, w którym w okresie zimowym działa 5 tras zjazdowych oraz 4 wyciągi, natomiast w okresie letnim organizowane są kolonie i półkolonie dla dzieci. Rytro to także prężnie działający ośrodek biegowy – stąd wywodzi się wielu utytułowanych biegaczy i maratończyków oraz organizowany jest międzynarodowy Maraton Wyszechradzki z Podolińca (Słowacja) z metą w Rytrze. Miejscowość położona jest przy drodze krajowej nr 87 w pobliżu Piwnicznej (8 km), Nowego Sącza (19 km) i Limanowej (37 km).

Wypoczynek w dolinie Popradzkiego Parku Krajobrazowego

Rytro leży nad Popradem, a ok. 70% powierzchni gminy zajmują lasy. Dzięki temu nie brakuje tu ścieżek oraz tras turystycznych do spacerowania po Popradzkim Parku Krajobrazowym i podziwiania rzadkich gatunków fauny i flory. Park obejmuje cały teren Beskidu Sądeckiego. Dolina Roztoki jest ostatnią z dolin tego pasma górskiego, gdzie nie regulowano koryt, dzięki czemu zachowały się podmokłe łąki i bagna. Ciekawą atrakcją miasta są ruiny średniowiecznego zamku. Do czasów współczesnych zachowały się ruiny wieży, fragmenty muru oraz budynku mieszkalnego. Dla zwiedzających udostępniona jest platforma widokowa, z której można podziwiać malownicze ryterskie panoramy. Przez Rytro przechodzi Czerwony Główny Szlak Beskidzki prowadzący na Radziejową (1266 m n.p.m.) oraz Wielki i Mały Rogacz, a także szlak niebieski wiodący do Szczawnicy. Narciarze mogą skorzystać z szerokiej oferty ośrodków narciarskich. Biegaczy zainteresują - poza Maratonem Wyszechradzkim - organizowane tu zawody: Bieg Wierchami i Bieg Tropem Wilczym. Ciekawą imprezą w plenerze są Dni Rytra organizowane corocznie w sierpniu.