Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Popradzkiego Parku Krajobrazowego

Popradzki Park Krajobrazowy

Miejscowością turystyczną, którą pokochały całe rzesze przybywających do niej turystów jest Piwniczna – Zdrój zlokalizowana w województwie małopolskim. Powodów, dla których warto tutaj przyjechać jest wiele, jednak najważniejszym jest to, że na jego terenie rozciąga się słynny Popradzki Park Krajobrazowy, w którym można się naprawdę zakochać.

Przyroda Sądecczyzny

Popradzki Park Krajobrazowy obejmuje w zasadzie cały teren Beskidu Sądeckiego i jest jednym z największych parków krajobrazowych w Polsce. Kryje on w duże bogactwo fauny i flory, co zdecydowanie przyciąga przybywających tu entuzjastów przyrody. Park powstał już pod koniec XIX wieku, możemy spotkać w nim cały szereg prawdziwych okazów roślinnych: głóg wielkoowocowy i rośliny alpejskie w postaci pięciornika złotego i kuklika górskiego. Jeśli chodzi o występujące tu zwierzęta, to park może poszczycić się chociażby bytującymi tu: wilkami, rysiami, jeleniami, żbikami, a nawet niedźwiedziami. Oprócz tego, do prawdziwych perełek fauny należy wąż eskulap, który również ukochał sobie te tereny.

Piwniczna – Zdrój znajduje się w samym sercu Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Ma doskonale rozwiniętą bazę noclegową, dzięki której turyści w łatwy sposób mogą znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce. Formy turystyki, które może obrać wczasowicz to: turystyka piesza górska, agroturystyka i ekoturystyka. Znajduje się tutaj aż 350 km szlaków turystycznych posiadających stosowne oznakowania, po których można organizować wspaniałe piesze wycieczki. Niektóre ścieżki zostały wzbogacone nawet o elementy edukacyjne i dydaktyczne, dzięki czemu wspaniałą przygodę, dawkę wysiłku fizycznego i naukę można połączyć w bardzo przyjemny sposób.

W celu umożliwienia turystom jeszcze lepszego obcowania z naturą, na terenie parku wyznaczono 14 rezerwatów i 90 pomników przyrody. Oprócz pieszych wędrówek istnieje również możliwość odbycia wycieczki rowerowej, czy konnej po specjalnie wyznaczonych szlakach. W miasteczku bez problemu można wypożyczyć rower za niewielką opłatą. Park jest otwarty dla każdego turysty bez uiszczania jakichkolwiek opłat. Osoby, które preferują tego rodzaju spokojny wypoczynek na pewno będą zachwycone Popradzkim Parkiem Krajobrazowym.

Polecane obiekty w pobliżu Popradzkiego Parku Krajobrazowego