Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Dwóch Dolin Muszyna – Wierchomla

Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla położona jest w Beskidzie Sądeckim na zboczach tego pasma w odległości kilkunastu kilometrów od miejscowości Piwniczna-Zdrój. Każdego roku przyjeżdża tu wielu narciarzy, a także turystów, którzy mogą liczyć nie tylko na wspaniale przygotowane trasy zjazdowe, ale również na bardzo dobrze zaopatrzone zaplecze narciarsko-turystyczne.

Kompleks narciarski

W 2007 roku trasy narciarskie połączyły dwie miejscowości, a mianowicie Muszynę z Wierchomlą, dzięki czemu narciarze mogą korzystać z wszystkich znajdujących się tutaj wyciągów, kupując tylko jeden karnet. Warto tu przyjechać przede wszystkim z uwagi na fakt, iż panują tutaj idealne warunki do uprawiania narciarstwa, na co wpływ mają głównie warunki klimatyczne. Od listopada aż do kwietnia można tutaj liczyć na śnieg, ponieważ panująca na stokach temperatura jest o kilka stopni niższa, niż w otaczających góry miejscowościach. Jeśli chodzi natomiast o zaplecze turystyczne, to narciarze mogą liczyć na kilka tysięcy miejsc noclegowych zarówno w ośrodkach wypoczynkowych, jak i w prywatnych kwaterach oraz hotelach. Jeden z tutejszych hoteli oferuje gościom ponadto kryty basen, siłownię, restaurację oraz atrakcje dla dzieci.

Atrakcje zimą i latem

Tutejsze obiekty narciarskie rozmieszczone są na bardzo dużej powierzchni, dzięki czemu trasy zjazdowe są bardzo szerokie i nawet tłumy narciarzy nie powinny wpłynąć na ogólny komfort jazdy. Narciarze mogą tutaj liczyć na 7 wyciągów orczykowych, 2 wyciągi krzesełkowe oraz 2 wyciągi linkowe. Dzięki temu, iż stoki są bardzo zróżnicowane pod względem długości oraz trudności tras, to mogą z nich korzystać zarówno profesjonalni narciarzy, jak i amatorzy, a także osoby, które dopiero co zaczynają swoją przygodę z narciarstwem.

Stację narciarską można odwiedzić nie tylko zimą, ale również latem, ponieważ poza sezonem zimowym na turystów czekają tutaj liczne szlaki turystyczne, trasy do downhillu, place zabaw oraz park linowy dla dzieci, a także wiele innych bardzo ciekawych atrakcji, które z pewnością umilą wakacyjny pobyt w tym właśnie miejscu.

Informacje dla turystów

Godziny otwarcia:

  • sezon letni poniedziałek-niedziela 9:00-17:00
  • sezon zimowy poniedziałek-niedziela 9:00-20:00

Ceny biletów:

  • karnet 6h: normalny 80 zł, ulgowy 75 zł
  • karnet lokalny popołudniowy: 40 zł
  • karnet 2-godzinny ruchomy: normalny 60 zł, ulgowy 55 zł
  • karnet 4-godzinny ruchomy: normalny 70 zł, ulgowy 65 zł
  • karnet 6-godzinny ruchomy: normalny 85 zł, ulgowy 80 zł

Więcej informacji na stronie http://www.wierchomla.com.pl/stacja-narciarska-zima?season=winter

Polecane obiekty w pobliżu Dwóch Dolin Muszyna – Wierchomla