Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu przystani w Piwnicznej Zdroju

Spływ Doliną Popradu w Piwnicznej Zdroju

Spływ Popradem, górską rzeką płynącą przez Piwniczną Zdrój, a zaczynającą swój bieg na wysokości niemal dwóch tysięcy metrów n.p.m. w Słowackich Tatrach, należy do jednej z największych atrakcji turystycznych w tej miejscowości. Organizowany od 2000 roku, przewozi turystów bezpiecznymi łodziami o małym zanurzeniu, dzięki czemu pływanie po Popradzie możliwe jest nawet przy bardzo niskich stanach rzeki.

Atrakcje Popradu

Poprad jest wyjątkowo malowniczą rzeką, przedzierającą się przez Karpaty i Beskid Sądecki, dzięki czemu tworzy liczne meandry i przełomy rzeczne. Za najpiękniejsze z nich uważane są te umiejscowione właśnie w okolicy Piwnicznej Zdroju oraz Żegiestowa. Na znacznej długości Poprad stanowi granicę między Polską i Słowacją, dzięki czemu turyści decydujący się na spływ mają okazję podziwiać wyjątkowe krajobrazy górskie i poczuć się przez moment jak w dawnych czasach, kiedy przewożono tędy szlakiem handlowym cenne towary z Węgier lub spławiano drewno łodziami flisackimi.

Niezwykła przyroda obfitująca w okazy flory i fauny typowe dla tych terenów, rozciągająca się wokół Popradu jest głównym elementem przyciągającym turystów. Ewenementem Popradu jest wysokość, na jakiej położone są źródła tej rzeki w Tatrach Słowackich. Ma ona też wyjątkowo nietypowy przebieg, mimo że jej źródła znajdują się na południowych stokach Karpat, to zamiast kierować się w stronę Morza Czarnego, ma ona swoje zlewisko w Morzu Bałtyckim na północy.

Warunki spływu Popradem

Trasa spływu łodziami z Piwnicznej Zdroju do miejscowości Rytro liczy około 10 kilometrów, które przemierza się w czasie ok. 1,5 do 2,5 godziny, w zależności od stanu wody na rzece. Spływ w Piwnicznej rozpoczyna się na przystani przy ulicy Gąsiorowskiego, a kończy w Rytrze na przystani obok boiska piłkarskiego. Łodzie o nowoczesnej konstrukcji gwarantującej małe zanurzenie kierowane są przez dwóch flisaków, sterujących nimi przy pomocy żerdzi drewnianych.

Podstawowe informacje

Sezon spływu Popradem trwa od kwietnia do październik. Bilety kosztują: normalny 45 zł, ulgowy dla dzieci do lat 10 35 zł, powrót busem na przystań początkową 4 zł.

Polecane obiekty w pobliżu przystani w Piwnicznej Zdroju