Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Nowy Sącz - oferta noclegu w Nowym Sączu i okolice

 • 1

Nocleg w Nowym Sączu

Nowy Sącz to stolica noclegowa Sądecczyzny. Baza noclegowa miasta to przede wszystkim hotele, pokoje gościnne i kwatery pracownicze. Oferty rozlokowane są na całej powierzchni Nowego Sącza, jednak można zauważyć, że tuż przy rynku i w bliskiej jego odległości (w promieniu 1,5 km) jest ich najwięcej. Osoby oczekujące wyższego standardu mają także do dyspozycji apartamenty (np. na ul. Kraszewskiego). Turyści szukających ofert korzystnych cenowo mogą wybrać pensjonat, willę czy schronisko. Są tutaj także miejsca stworzone z myślą o pracownikach poszukujących taniego lokum – między ul. Jana Pawła II a Kapuścińskiego jest ich najwięcej. Jest to blisko drogi krajowej nr 87 i stacji kolejowej, więc dogodna lokalizacja komunikacyjnie. Turyści, którym zależy na spędzeniu urlopu z dala od centrum, a blisko natury, mogą znaleźć zakwaterowanie w jednej z licznych agroturystyk w ościennych miejscowościach – Kamionce Wielkiej i Małej czy Męcinie.

Informacje o Nowym Sączu

Legenda o powstaniu miasta mówi, że wóz z obrazem Przemienienia Pańskiego Łukasza Ewangelisty, przewożony z Jerozolimy na Węgry, zatrzymał się w pewnym momencie i nie chciał dalej ruszyć. To miejsce było płaskim dnem Kotliny Sądeckiej, w której król Wacław postanowił ulokować Sącz. Niektórzy twierdzą, że zatrzymanie wozu nastąpiło za sprawą naturalnych walorów obronnych terenu. Miasto szybko rozwijało się dzięki biegnącym tędy szlakom handlowym na Węgry. Współczesny Nowy Sącz w Małopolsce to trzecie pod względem powierzchni miasto w województwie, siedziba wielu firm (budownictwo, górnictwo, kolejnictwo i in.), centrum targów wystawienniczych oraz siedziba 3 uczelni wyższych. Miasto także chętnie odwiedzane jest przez turystów, dzięki ciekawym zabytkom i organizowanym tu imprezom. Nowy Sącz leży przy trasie nr 28, w odległości ok. 91 km od Krakowa i 99 km od Zakopanego.

Nowy Sącz – centrum Sądecczyzny

To jedno z najstarszych miast w Małopolsce posiadające wiele zachowanych zabytków. Centrum miasta stanowi ratusz, zbudowany w stylu eklektycznym z neorenesansowym i neobarokowym wystrojem wnętrz. Ciekawą atrakcją miasta są świątynie, takie jak bazylika kolegiacka św. Małgorzaty, kościół św. Rocha, św. Heleny czy wzniesiony w 1410 r. za sprawą Władysława Jagiełły kościół św. Ducha i klasztor jezuitów. W ramach poznania innych kultur w Nowym Sączu warto odwiedzić synagogę zbudowaną w XVIII w., która stanowiła centrum dawnej dzielnicy żydowskiej. W mieście znajduje się również Sądecki Park Etnograficzny, który ma za zadanie przybliżyć kulturę ludową oraz folklor Sądecczyzny. Aktywnie odpoczywający w Nowym Sączu mają możliwość skorzystania z kilkunastu szlaków pieszych i rowerowych o różnym stopniu trudności. Miasto promuje również edukację ekologiczną w ramach terenowej ścieżki dydaktycznej Las Falkowski. W miejscowości odbywa się wiele cyklicznych imprez, takich jak Festiwal Wirtuozerii i Żartu Muzycznego Fun&Classic, Wiosenny Festiwal Kabaretowy im. Wojtka Dębickiego, Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór”, Jesienny Festiwal Teatralny czy Sądecki Festiwal Organowy L'arte Organica.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Nowym Sączu

 • Która oferta w Nowym Sączu ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się kwatera prywatna "Pokoje Gościnne Danusia".
 • Który nocleg w Nowym Sączu znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Nowego Sącza znajduje się pokój gościnny "Hotel Dunajec*** Restauracja Panorama".
 • Gdzie w Nowym Sączu znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Nowym Sączu ma kwatera prywatna "Pokoje Gościnne Ewelina". Przenocujesz tam już za jedyne 25 złotych.
 • Jak można spędzić czas podczas pobytu w Nowym Sączu?

  Nowy Sącz - turyści często odwiedzają miejsca takie jak "Synagoga w Nowym Sączu" czy "Zamek Królewski w Nowym Sączu". Warto również polecić "Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu" i "Sądecki Park Etnograficzny w Nowym Sączu"
 • Ile propozycji noclegów znajdę w Nowym Sączu?

  Nowy Sącz to miasto w którym znajdziesz około 74 noclegów.
 • Który hotel w Nowym Sączu ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Nowym Sączu oferuje hotel "Hotel Perła Południa". Umożliwia zakwaterowanie 190 osób.