Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Nowy Sącz - oferta noclegu w Nowym Sączu i okolice

Nocleg w Nowym Sączu

Nowy Sącz to stolica noclegowa Sądecczyzny. Baza noclegowa miasta to przede wszystkim hotele, pokoje gościnne i kwatery pracownicze. Oferty rozlokowane są na całej powierzchni Nowego Sącza, jednak można zauważyć, że tuż przy rynku i w bliskiej jego odległości (w promieniu 1,5 km) jest ich najwięcej. Osoby oczekujące wyższego standardu mają także do dyspozycji apartamenty (np. na ul. Kraszewskiego). Turyści szukających ofert korzystnych cenowo mogą wybrać pensjonat, willę czy schronisko. Są tutaj także miejsca stworzone z myślą o pracownikach poszukujących taniego lokum – między ul. Jana Pawła II a Kapuścińskiego jest ich najwięcej. Jest to blisko drogi krajowej nr 87 i stacji kolejowej, więc dogodna lokalizacja komunikacyjnie. Turyści, którym zależy na spędzeniu urlopu z dala od centrum, a blisko natury, mogą znaleźć zakwaterowanie w jednej z licznych agroturystyk w ościennych miejscowościach – Kamionce Wielkiej i Małej czy Męcinie.

Informacje o Nowym Sączu

Legenda o powstaniu miasta mówi, że wóz z obrazem Przemienienia Pańskiego Łukasza Ewangelisty, przewożony z Jerozolimy na Węgry, zatrzymał się w pewnym momencie i nie chciał dalej ruszyć. To miejsce było płaskim dnem Kotliny Sądeckiej, w której król Wacław postanowił ulokować Sącz. Niektórzy twierdzą, że zatrzymanie wozu nastąpiło za sprawą naturalnych walorów obronnych terenu. Miasto szybko rozwijało się dzięki biegnącym tędy szlakom handlowym na Węgry. Współczesny Nowy Sącz w Małopolsce to trzecie pod względem powierzchni miasto w województwie, siedziba wielu firm (budownictwo, górnictwo, kolejnictwo i in.), centrum targów wystawienniczych oraz siedziba 3 uczelni wyższych. Miasto także chętnie odwiedzane jest przez turystów, dzięki ciekawym zabytkom i organizowanym tu imprezom. Nowy Sącz leży przy trasie nr 28, w odległości ok. 91 km od Krakowa i 99 km od Zakopanego.

Nowy Sącz – centrum Sądecczyzny

To jedno z najstarszych miast w Małopolsce posiadające wiele zachowanych zabytków. Centrum miasta stanowi ratusz, zbudowany w stylu eklektycznym z neorenesansowym i neobarokowym wystrojem wnętrz. Ciekawą atrakcją miasta są świątynie, takie jak bazylika kolegiacka św. Małgorzaty, kościół św. Rocha, św. Heleny czy wzniesiony w 1410 r. za sprawą Władysława Jagiełły kościół św. Ducha i klasztor jezuitów. W ramach poznania innych kultur w Nowym Sączu warto odwiedzić synagogę zbudowaną w XVIII w., która stanowiła centrum dawnej dzielnicy żydowskiej. W mieście znajduje się również Sądecki Park Etnograficzny, który ma za zadanie przybliżyć kulturę ludową oraz folklor Sądecczyzny. Aktywnie odpoczywający w Nowym Sączu mają możliwość skorzystania z kilkunastu szlaków pieszych i rowerowych o różnym stopniu trudności. Miasto promuje również edukację ekologiczną w ramach terenowej ścieżki dydaktycznej Las Falkowski. W miejscowości odbywa się wiele cyklicznych imprez, takich jak Festiwal Wirtuozerii i Żartu Muzycznego Fun&Classic, Wiosenny Festiwal Kabaretowy im. Wojtka Dębickiego, Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór”, Jesienny Festiwal Teatralny czy Sądecki Festiwal Organowy L'arte Organica.