Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu tras turystycznych w Piwnicznej Zdroju

Trasy turystyczne z Piwnicznej Zdroju

Beskid Sądecki, gdzie położona jest Piwniczna Zdrój, to wyjątkowy pod względem turystyki region Polski ceniony wśród osób lubiących piesze wędrówki, wyprawy rowerowe lub konne w otoczeniu niezwykłych tworów natury. Znajdą oni na tym terenie imponującą liczbę szlaków turystycznych, obejmującą w sumie ponad 282 kilometry i pozwalającą na zwiedzanie Beskidu Sądeckiego z rozmaitymi motywami przewodnimi. Malowniczy przełom rzeczny Popradu, Szlak Architektury Drewnianej pozwalający na odkrycie prawdziwych pereł architektonicznych z dawnych lat lub wędrówka przez uzdrowiska – każdy pretekst jest dobry do zorganizowania wędrówki na tych terenach.

Główne szlaki turystyczne

Trasy turystyczne dla pieszych, rowerzystów lub dla turystyki konnej mają swój początek tradycyjnie z rynku w Piwnicznej Zdroju. Są one zróżnicowane pod względem trudności, więc nawet mało doświadczeni turyści mogą zdecydować się na łatwiejsze z nich pozwalające docenić w pełni urodę tych okolic.

Najważniejszym szlakiem turystycznym jest oznaczony kolorem czerwonym Główny Szlak Beskidzki biegnący głównymi grzbietami Pasm Radziejowej oraz Jaworzyny. Przeznaczony jest on dla turystów pieszych, w pobliżu jednak wyznaczono także szlaki rowerowe i Transbeskidzki Szlak Konny. Wędrówka po okolicach pozwala na zmierzenie się z najpopularniejszymi szczytami, gdzie mieszczą się punkty widokowe: na Przehybie, Radziejowej, Jaworzynie Krynickiej oraz Wielkim Rogaczu.

Pomniejsze, ale zajmujące niemal cały dzień wędrówek szlaki turystyczne, prowadzą m.in. z Piwnicznej Zdroju do miejscowości Rytro. Wybierając jeden z nich możemy podziwiać przepiękne widoki roztaczające się na Dolinę Popradu oraz samą miejscowość, a także ruiny zamku ryterskiego z XIV wieku.

Drewniane perły architektury

Turyści zainteresowani odkrywaniem drewnianych zabytków zachowanych w tym rejonie mogą wyruszyć na wędrówki Szlakiem Architektury Drewnianej wyznaczonym w okolicy Piwnicznej Zdroju. Wśród jego punktów wartych odwiedzenia są m.in. drewniane zabudowe w Krynicy, cerkwie zachowane w Powroźniku, Szczawniku, Wierchomli, Miliku i Złockiem oraz kościół drewniany w Tyliczu.

Polecane obiekty w pobliżu tras turystycznych w Piwnicznej Zdroju