Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Muszyna - oferta noclegu w Muszynie i okolice

Nocleg w Muszynie

Osoby chcące skorzystać z uzdrowiskowej oferty Muszyny, powinny szukać noclegu przy ul. Leśnej – niedaleko pijalni Wapienne znajduje się kilka obiektów noclegowych, położonych na uboczu, w spokojnej okolicy. Na Zapopradziu zaś, oprócz Pijalni Antoni, sanatoriów i wieży widokowej, turyści znajdą Ogrody Sensoryczne, lodowisko czy możliwość spływu doliną Popradu – tutaj nocleg spodoba się osobom, szukającym rozrywki i kontaktu z naturą. Sporo willi i ośrodków zlokalizowanych jest wzdłuż ul. Zazamcze, blisko Parku Zdrojowego Baszta. Goście, chcący odpocząć w zacisznych miejscach, mogą skorzystać z licznych agroturystyk i kwater prywatnych, znajdujących się w pobliskich miejscowościach, takich jak Żegiestów, Powroźnik, Jastrzębik, Złockie czy Szczawnik. Dobry dojazd do Muszyny jest drogą wojewódzką nr 971, funkcjonuje tu także komunikacja autobusowa i kolejowa.

Informacje o Muszynie

Położona w dolinie Popradu i jej potoków Muszyna swoją nazwę wywodzi od mchów (z łacińskiego musci) porastających wokół płynących tu rzek. Historia tego miasta, sięgająca XIII w., u początków związana była z handlem i biegnącym tu szlakiem kupiekim. Obecnie Muszyna rozwija się jako uzdrowisko i ośrodek turystyczny - dzięki odnalezionym tu leczniczym wodom i usytuowaniu w Beskidzie Sądeckim, wśród licznych szlaków. Ogrody Sensoryczne i ciekawe zabytki będące śladami po wielu kulturach żyjących na tej ziemi – to obok festiwali i imprez dodatkowe atrakcje miasta. Muszyna leży w Małopolsce, w pobliżu granicy ze Słowacją (5 km) i blisko innego znanego uzdrowiska – Krynicy-Zdroju (11 km).

Miasto nad potokami - Muszyna

Wśród licznych zabytków miejscowości znajdziemy ruiny zamków starostów z XIV wieku czy zespół dworski i zajazd z XIX w., w którym aktualnie mieści się Muzeum Regionalne PTTK. Warty odwiedzenia jest także XVII-wieczny barokowy kościół czy cmentarz żydowski. Będąc tu nie można ominąć największej atrakcji – Ogrodu Zmysłów, ulokowanego w dzielnicy uzdrowiskowej Zapopradzie. Ogród podzielony jest na 7 stref i każda z nich oferuje gościom odmienne doświadczenia – intensywnie pachnące rośliny, krzewy o różnorodnych fakturach i kształtach czy owoce, których smak zaskoczy. Ogród biblijny, największy taki w Polsce, przedstawia historie biblijne, losy proroków i historię zbawienia. Znajdą się też miejsca dla dzieci i zakochanych. Osoby stawiające na aktywny wypoczynek ucieszą się z możliwości uprawiania sportów zimowych na wyciągach w Muszynie (połączonych z ośrodkiem w Wierchomli Małej), sportów wodnych – w tym spływ doliną Popradu czy licznych szlaków turystyki pieszej i rowerowej (np. na Jaworzynę – 1114 m n.p.m. czy do Pustej Wielkiej – 1061 m n.p.m.). Cyklicznie odbywa się tu wiele imprez, takich jak: Noc Świętojańska nad Popradem, Festyny nad Popradem, Koncert Młodych Talentów, Jesień Popradzka czy Święto Wód Mineralnych.