Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Pijalni wód w Piwnicznej Zdroju

Pijalnia wód w Piwnicznej Zdroju

Będąca jednym z dziewięciu uzdrowisk na Ziemi Sądeckiej – Piwniczna Zdrój cieszy się do dzisiaj dużą popularnością wśród osób leczących przy pomocy wód mineralnych problemy żołądkowe, choroby wrzodowe czy nieżyty żołądka i jelit. W mieście można skorzystać z pijalni wód mineralnych w parku zdrojowym oraz różnorodnej gamy zabiegów leczniczych oferowanych przez kompleks uzdrowiskowy.

Historia uzdrowiska

Pierwszy odwiert wód mineralnych w Piwnicznej Zdroju został wykonany w 1932 roku. Otwarto też wtedy łazienki mineralno-borowinowe, zniszczone w późniejszych latach i niestety do dzisiaj nieodbudowane. Kwaśne wody Piwnicznej Zdroju do dzisiaj pozostają bogactwem miasta i wykorzystywane są przy leczeniu w znajdujących się tutaj sanatoriach i uzdrowiskach, które mieszczą się w dzielnicach Międzybrodzie, Czercz i Kosarzyska. Wśród oferowanych zabiegów można skorzystać m.in. z kąpieli mineralnych, zabiegów borowinowych, natrysków wodoleczniczych, masaży i kuracji pitnych.

Park zdrojowy

Park zdrojowy w Piwnicznej Zdroju umiejscowiony jest na stokach Kicarza. Pijalnia wody mineralnej mieszcząca się tutaj nazywana jest Pijalnią Artystyczną, bowiem odbywają się tutaj często występy zaproszonych do miasta artystów i gwiazd estrady. Ujęcie wody funkcjonuje od 1968 roku, a urok budowli podkreśla umieszczona przed nią fontanna oraz letnie iluminacje. Na terenie uzdrowiska można skorzystać w sumie z kilku odwiertów źródeł wody mineralnej. Jedną z popularniejszych jest rozlewnia wody Piwniczanka mieszcząca się na świeżym powietrzu. Woda w tym miejscu jest naturalnym samowypływem, wysokozmineralizowanym i czystym bakteriologicznie. Najlepiej jednak spożywać ją od razu, bo po dłuższym przechowywaniu w butelkach tworzy się w niej mało estetyczny, choć nieszkodliwy osad. W sezonie letnim na terenie uzdrowiska za pijalniami wód można skorzystać z niedawno wybudowanej atrakcji, jaką jest basen na świeżym powietrzu z lekko podgrzewaną wodą.

Polecane obiekty w pobliżu Pijalni wód w Piwnicznej Zdroju