Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Tylicz - oferta noclegu w Tyliczu i okolice

  • 1

Baza z noclegami w Tyliczu

Baza noclegowa Tylicza składa się z ponad 50 obiektów, jest więc w czym wybierać. Prawie 40% z nich to agroturystyki, a kolejne miejsca zajmują kwatery prywatne oraz wille (niektóre oferują pakiety masaży i zabiegów, sauny oraz baseny). Większość obiektów otacza centralną zabudowę miasta oraz ciągnie się wzdłuż drogi krajowej nr 75 (przez Kraków – Brzesko - Nowy Sącz – Tylicz - do Muszynki), która przecina wieś. Agroturystyki rozmieszczone są w większości w zachodniej części Tylicza, niektóre nawet 200-300 m od Centrum Narciarskiego Master Ski i 2 km od Stacji Narciarskiej Tylicz (ul. Wolności). Zabytkowy kościół (Świętych Apostołów Piotra i Pawła) będzie w zasięgu wzroku, gdy zdecydujemy się na nocleg w północnej części miejscowości (ul. Tylickiego, Sportowa – obok toru gokartowego). Ciekawą propozycję stanowią noclegi przy stadninie koni (ul. Konfederatów Barskich, 200 m od Cerkwi św. Kosmy i Damiana), która oferuje wiele atrakcji dla całej rodziny (jazda na specjalnej arenie, ujeżdżalni lub po górskich terenach, kucyki dla najmłodszych, hipoterapia). Nieopodal stadniny, można skorzystać z usług wypożyczalni skuterów śnieżnych lub zorganizować wyprawy terenowe na quadach. Ceny noclegów w Tyliczu są dosyć przystępne, za kwaterę zapłacimy od 17 do 70 zł/doba. Tylicz może być także bazą noclegową podczas podróży do uzdrowiska Krynica-Zdrój, dzieli je zaledwie 6 km.

Tylicz – na pograniczu Beskidu Sądeckiego i Beskidu Niskiego

Małopolska wioska wśród pasm Beskidów z ponad 650-letnią historią i bogate w naturalne źródła wód mineralnych. Liczne piesze szlaki górskie o zróżnicowanej trudności i interesujące zabytki sprawiają, że jest to jedna z popularnych baz turystycznych w regionie. Na terenie Tylicza działa Centrum Narciarskie Master-Ski na górze Szubienica (687 m n.p.m.) - 4 wyciągi i 11 tras narciarskich o długości 6,4 km. W Tyliczu znajduje się także Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej, którego patronka jest opiekunką rodzin i osób chorych. Nie każdy wie, że w Tyliczu Związek Radziecki prowadził badania nad stworzeniem skondensowanego pokarmu dla kosmonautów – niestety słodkowodne algi okazały się źle przyswajalne, badań zaniechano a ślady po produkcji zatarto. Tylicz leży przy drodze nr 75, w pobliżu Krynicy-Zdrój (6 km) i przejścia granicznego ze Słowacją (dawne przejście Muszynka-Kurov - 6 km). Miejscowość znajduje się 38 km od Nowego Sącza, 41 km od Piwnicznej-Zdroju i 148 km od Krakowa.

Tylicz – górskie letnisko w Beskidach

Ciekawą i niespotykaną atrakcją w Tyliczu jest mofeta – rodzaj wyziewu wulkanicznego, zawierającego głównie dwutlenek węgla. W Polsce oprócz Tylicza znajduje się tylko w Jastrzębiku i Szczawniku. Mofety w Tyliczu są otoczone 11 połączonymi ze sobą kręgami, posiadają aż 50 bulgotek i dychawek. Ciekawe jest to, że woda z każdego kręgu smakuje tu inaczej. Położenie Tylicza na granicy Beskidu Sądeckiego i Niskiego daje nam wiele możliwości – możemy wędrować pieszymi szlakami turystycznymi, takimi jak czarny szlak z Krynicy-Zdroju przez Huzary aż do Tylicza albo urządzić sobie rowerową wycieczkę. Fani sportów zimowych mogą natomiast skorzystać z centrum narciarskiego Master-Ski w Tyliczu z wyciągiem krzesełkowym i wyciągami talerzykowymi lub Stacji Narciarskiej Tylicz, znajdującej się w otulinie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Warto także poznać miejscowe zabytki: kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła z XVII w. czy cerkiew Świętych Kosmy i Damiana z polichromią z lat 30-tych XX w. Ciekawymi wydarzeniami dla turystów są np. organizowane tu Konfederackie Majówki, Hubertus – święto organizowane przez jeźdźców czy Konkurs Pieśni Patriotycznej.

Ciekawe miejsca w okolicy