Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Krościenko nad Dunajcem - oferta noclegu w Krościenku nad Dunajcem i okolice

Baza noclegowa Krościenka

Większość obiektów noclegowych miejscowości znajduje się na lewym brzegu Dunajca, przecinającego Krościenko. Najwięcej ofert znajdziemy wzdłuż ul. Świętej Kingi, w pobliżu luksusowy pensjonat oferujący gościom dodatkowe atrakje (basen, jacuzzi, sauna). Również wiele kwater prywatnych mieści się w centrum wsi, w niedalekiej odległości od Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego, Parku Linowego Ablandia i Centrum Ruchu Światło-Życie. Po drugiej stronie rzeki, w miejscu, w którym znajduje się jedna z końcowych przystani spływu Dunajcem, mamy do wyboru kilkanaście prywatnych kwater i pokoi – te rodzaje ofert są bowiem w Krościenku najbardziej rozpowszechnione i stanowią prawie połowę całej bazy noclegowej. W całej miejscowości opłaty za nocleg są podobne i wynoszą ok. 30 zł. Do Krościenka kursuje wielu prywatnych przewoźników z takich miast jak np. Kraków, Zakopane, Warszawa czy Tarnów.

Informacje o Krościenku nad Dunajcem

Tutaj przez rwące wody Dunajca skakał Janosik, harnaś nad harnasiami, a w pobliskim klasztorze mieszkała św. Kinga, patronka miasta. Krościenko nad Dunajcem to malownicza wioska, leżąca przy znanym szlaku handlowym Via Regia, na którym od średniowiecza bywali królowie i kupcy. W długiej historii wioski wyjątkową postacią był także urodzony tutaj Franciszek Koterba – w czasie II wojny światowej zasłużony tajny kurier Armii Krajowej (odznaczony Orderem Virtuti Militari). Krościenko leży u stóp Pienin, Gorców i wzniesień Beskidu Sądeckiego, w dolinie Dunajca i Krośnicy. Stąd prowadzi jeden z bardziej znanych szlaków pieszych w Pieninach na Trzy Korony. Tu także biją źródła wód mineralnych (Stefan, Michalina, Maria) i tutaj zobaczymy oryginalne, historyczne mieszczańskie kamienice z XIX w. Krościenko znajduje się 10 km od Szczawnicy i 9 km od Czorsztyna w pobliżu trasy nr 969.

Krościenko - widokówka z charakterystyczną sosną

Z wioski wiodą trzy znakowane szlaki turystyczne, w tym najstarszy z pienińskich szlaków wycieczkowych, żółty, prowadzący do Wąwozu Sobczańskiego, skąd też odbijemy na najbardziej znane wzniesienie Pienin - Trzy Korony. Warto także przejść się trasą zieloną na Czertezik, skąd dojdziemy do Sokolicy - wzniesienia z charakterystyczną sosną, która widnieje na każdej widokówce z tej okolicy. Szlak czerwony zaś zaprowadzi nas w Gorce, np. na Lubań i w Beskid Sądecki - na Prehybę. Licznymi w okolicy trasami rowerowymi dojedziemy z Krościenka do Czerwonego Klasztoru czy zamków w Niedzicy i Czorsztynie. Zamek Pieniński, kilka kaplic, kościół Wszystkich Świętych z XIV w. czy Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego to miejca warte zobaczenia. W sezonie letnim oprócz możliwości udziału w spływie Dunajcem, organizowany jest tu jak Jarmark Krościeński, Weekend Węgierski i liczne festyny rodzinne. W Krościenku odbywają się także Triady - górskie biegi etapowe.