Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Ogrodów Biblijnych w Muszynie

Ogrody Biblijne w Muszynie

Muszyna-Zdrój jest przepiękną miejscowością turystyczną i uzdrowiskową, gdzie co roku przyjeżdża wielu kuracjuszy i turystów. Miejscowość leży nad Popradem, w województwie małopolskim. Wśród licznych atrakcji tego miejsca, na szczególne wyróżnienie zasługują Ogrody Biblijne. Ogrody te zajmują powierzchnię 1,3 hektara. Są miejscem gdzie można medytować, modlić się, odpoczywać i zwiedzać. Zostały pobłogosławione przez bp Andrzeja Jeża w 2015 roku. Jako, że ogrody są poświęconą ziemią, należy w ich otoczeniu zachowywać się podobnie jak w świątyni i zachowywać się z odpowiednią powagą.

Charakterystyka

Ogrody Biblijne stworzono na bazie trzech świątyń: Świątyni Jerozolimskiej, kościoła czasów mesjańskich – Apokaliptycznego Nowego Jeruzalem oraz kościoła parafialnego św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W sumie obiekt składa się z pięciu poszczególnych części: ogrodu nauki proroków, ogrodu zakochanych, ogrodu historii zbawienia – opowiadający historię od momentu stworzenia świata aż do apokalipsy, ogrodu krajobrazów biblijnych – pokazujący geografię Ziemi Świętej oraz dziecięcego ogrodu biblijnego, gdzie ustawiono mały plac zabaw dla najmłodszych.

Ogrody te zostały zaprojektowane przez Zofię Włodarczyk. Na terenie obiektu znajduje się kościół parafialny, murowana dzwonnica i ogrodzenie, XIX-wieczna "stara plebania" oraz XVII-wieczna kaplica z figurą i drzewostanem. W kompleksie ogrodowym jest wiele ścieżek spacerowych, ławeczek i kiosków z pamiątkami. Cały ogród jest zagospodarowany przepięknymi roślinami i rzeźbionymi figurkami. To niezwykłe miejsce, stało się ciekawą atrakcją sakralną Muszyny-Zdroju.

Zwiedzanie

Ogrody można zwiedzać bezpłatnie z przewodnikiem, w wyznaczonych godzinach. Można też je zwiedzać samodzielnie. Wstęp do Ogrodów Biblijnych w Muszynie jest bezpłatny.

Godziny otwarcia:

  • maj, czerwiec, lipiec, sierpień (z wyjątkami świąt): wtorek-sobota w godz. 10:00-18:00, niedziela 9:00-19:00
  • po 15 sierpnia do października: wtorek-sobota w godz. 10:00-18:00, niedziela 9:00-18:00
  • od października do 2 listopada: wtorek-sobota w godz. 10:00-17:00, niedziela 9:00-17:00

Więcej informacji do znalezienia pod adresem http://www.muszynskieogrodybiblijne.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Ogrodów Biblijnych w Muszynie