Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Wysowa-Zdrój - oferta noclegu w Wysowej-Zdroju i okolice

 • 1

Baza noclegowa w Wysowej-Zdroju

Uzdrowiskowy klimat Wysowej-Zdroju przyciąga tu na nocleg nie tylko kuracjuszy, ale także miłośników wędrówek po Beskidzie Niskim. W Wysowej-Zdroju i jej okolicy znajdziemy wiele miejsc w agroturystykach – w samej miejscowości kilka takich obiektów mieści się po prawej strony rzeki Ropy. W pobliżu wioski – w Ropkach, Hańczowej, Czarnej czy Blechnarce. Tuż pod Parkiem Zdrojowym, niedaleko od Uzdrowiska Wysowa S.A., zlokalizowane są także kwatery prywatne i pokoje gościnne. Kuracjuszy ucieszy kilka obiektów sanatoryjnych, usytuowanych także na prawym brzegu rzeki, niedaleko parku. Goście wymagający wyższego standardu mogą się zakwaterować w hotelu (jeden w wiosce), niedaleko urzędu pocztowego i sklepu. W Wysowej jest także kilka domków letniskowych i ośrodków wypoczynkowych, znajdujących się w pobliżu części uzdrowiskowej.

Wysowa-Zdrój – Beskid Niski

Wioska położona w karpackim paśmie uzdrowisk, gdzie znajduje się aż 14 ujęć leczniczych wód mineralnych. Wysowa-Zdój to uzdrowiskowa baza turystyczna zachodnich stron Beskidu Niskiego, leżąca w dolinie rzeki Ropy w Małopolsce. To tutaj produkuje się wodę mineralną Wysowiankę i leczy choroby układu oddechowego czy pokarmowego. Karpackie uzdrowiska biegną od Krynicy-Zdroju (20 km od Wysowy-Zdroju) do słowackiego uzdrowiska Bardejów-Zdrój (40 km) i stanowią obecnie ośrodki turystyczne oferujące zróżnicowaną ofertę wypoczynku – m.in. szlaki piesze, kajakowe, rowerowe, konne, zabiegi sanatoryjne. Wioska położona jest przy drodze do Uścia Gorlickiego, niedaleko drogi wojewódzkiej nr 977. Wysowa-Zdrój leży w odległości 34 km od Gorlic oraz 48 km od Nowego Sącza.

„Galicyjskie Merano” - dobroczynna Wysowa-Zdrój

Przez dobroczynny klimat miejscowość nazywana była „Galicyjskim Meranem” - kiedyś jedno z najpiękniejszych włoskich uzdrowisk. Wiele zieleni, strefa umiarkowanego klimatu górskiego, 14 ujęć wód mineralnych sprawiają, że Wysowa jest znanym uzdrowiskiem. Oprócz kuracjuszy przyjeżdża tu wielu turystów, zachęconych licznymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Można się wybrać żółtym szlakiem na Przełęcz Wysowską i Regetowską, niebieskim na Jaworzynę Konieczniańską czy zielonym przez Kozie Żebro na Skwirtne. Miłośnicy dwóch kółek także mają do wyboru kilka tras: czarną od miejscowego kościoła przez Ropki, Izby czy Hańczową; żółtą przez Blechnarkę czy czerwoną do Brunar. Wioska posiada także dwie trasy biegowe dla narciarzy i szlaki konne. Warto także zajrzeć do zabytków w Wysowej: np. do cerkwi św. Michała Archanioła, która położona jest na Szlaku Architektury Drewnianej lub do kościoła parafialnego NMP Wniebowziętej. W samej wiosce i jej okolicy weźmiemy udział w wielu ciekawych imprezach, takich jak: Dni Huculskie, Święto Maziarzy Łosiańskich, Gminna Spartakiada Zimowa czy Wysowa Pachnąca Ziołami.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Wysowej-Zdroju

 • Która oferta w Wysowej-Zdroju ma najlepsze opinie?

  Największym uznaniem wśród gości cieszy się agroturystyka "Agroturystyka Dom Pod Ostrym Wierchem".
 • Który nocleg w Wysowej-Zdroju znajduje się najbliżej centrum?

  Najbliżej centrum Wysowej-Zdroju znajduje się ośrodek wypoczynkowy "Ośrodek Wczasów Rodzinnych Zacisze".
 • Który hotel w Wysowej-Zdroju ma najwięcej miejsc noclegowych?

  Najwięcej miejsc w Wysowej-Zdroju oferuje ośrodek wypoczynkowy "Ośrodek Wczasów Rodzinnych Zacisze". Umożliwia zakwaterowanie 200 osób.
 • Ile propozycji noclegów znajdę w Wysowej-Zdroju?

  Wysowa-Zdrój to miasto w którym znajdziesz około 62 noclegów.
 • Gdzie w Wysowej-Zdroju znajdę najtańszy nocleg?

  Najniższe ceny w Wysowej-Zdroju ma pokój gościnny "Pokoje Gościnne Gródek". Przenocujesz tam już za jedyne 25 złotych.