Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Rezerwatu przyrody Las Lipowy Obrożyska

Rezerwat przyrody Las Lipowy Obrożyska

Turyści poszukujący aktywnego wypoczynku na łonie natury chętnie wybierają się w okolice, w których próżno szukać turystycznego zgiełku. W Polsce nie brak takich dziewiczych i nienaruszonych przez działalność człowieka terenów. Jednym z fantastycznych miejsc na urlop, w których można zapomnieć o zmartwieniach i troskach i oddać się odpoczynkowi w zielonych okolicach jest Beskid Sądecki. To miejsce cechuje się przede wszystkim przyjazną przyrodą i przepięknymi widokami. Wyjątkowym miejscem wartym odwiedzenia jest Rezerwat przyrody Las Lipowy Obrożyska.

Rezerwat przyrody

Leśny rezerwat przyrody Las Lipowy Oborżyska to wyjątkowe miejsce znajdujące się w gminie Muszyna, w powiecie nowosądeckim. Został utworzony w 1919 r., a jego status potwierdzono w 1957 r. Ten ciekawy przyrodniczo obszar o powierzchni ponad 100 ha znajduje się w województwie małopolskim w Paśmie Jaworzyny Krynickiej. Można znaleźć tam świetnie przygotowane ścieżki turystyczne. Przebiega tędy także wiele szlaków. Odwiedzający to miejsce mogą zażyć świeżego powietrza, ale nie tylko.

W Rezerwacie przyrody Las Lipowy Oborżyska można podziwiać wyjątkowe okazy wśród flory i fauny. Jest to jeden z największych powodów do dumy Beskidu Sądeckiego. Chociaż najstarsze drzewa mają tutaj ponad 200 lat, to można uważać Las Lipowy Oborżyska za relikt epoki polodowcowej. Region ten został wyróżniony poprzez wpis do rejestru Natura 2000, który chroni najcenniejsze przyrodniczo miejsca na terytorium Unii Europejskiej.

Fauna w rezerwacie

Tereny leśnego rezerwatu porastają przede wszystkim lipa drobnolistna czy jodła, świerk i buk. Zwłaszcza tutejsze lipy są wyjątkowo okazałe - ich wysokość może przekraczać nawet 32 metry. Te najokazalsze mają niemal 4 metry grubości w obwodzie. W rezerwacie przyrody Las Lipowy można poznać przyrodę poprzez wyjątkową ścieżkę dydaktyczną o długości 4200 m. Dzięki siedmiu tablicom umieszczonym na trasie ścieżki można dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych gatunków występujących w tym objętym ochroną obszarze. W rezerwacie można poruszać się tylko po wyznaczonych ścieżkach.

Polecane obiekty w pobliżu Rezerwatu przyrody Las Lipowy Obrożyska