Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Stary Dom Zdrojowy w Krynicy-Zdrój

Noclegi w pobliżu Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdrój

Stary Dom Zdrojowy w Krynicy-Zdrój

Stary Dom Zdrojowy to majestatyczna, przypominająca arystokratyczny pałac budowla. Jest ona przykładem stylu neorenesansowego i zachwyca bogactwem architektonicznym. Znajduje się przy słynnym Deptaku Krynickim, a dokładnie przy al. Leona Nowotarskiego 2. Warto wiedzieć, że budowę Starego Domu Zdrojowego rozpoczęto w 1880 roku, a zakończono dziewięć lat później. Zaprojektowali go architekci: Jan Zawiejski oraz Julian Niedzielski. Co ciekawe, niegdyś był do Dworzec Zdrojowy. W jego pobliżu znajduje się znana Muszla Koncertowa oraz Pijalnia Główna, a także urokliwa Góra Parkowa. Z kolei niecały kilometr od tego miejsca mieści się dworzec PKP oraz PKS.

Ważne informacje

Budynek posiada między innymi przepiękną salę balową. Właśnie tu odbywały się wielkie bale na cześć znamienitych gości, np. marszałka Józefa Piłsudskiego. Zostało to zresztą upamiętnione w postaci tablicy pamiątkowej, która znajduje się na tak zwanym frontonie budynku. Stary Dom Zdrojowy jest jednym z najważniejszych i najpopularniejszych obiektów w Krynicy-Zdroju, można podziwiać go między innymi na butelkach krynickich wód mineralnych.

Zdrój Mieczysław

W Starym Domu Zdrojowym znajduje się pijalnia, a także źródło wody Mieczysław. Jest to mineralna lecznicza woda, a dokładnie szczawa wapniowo-sodowo-magnezowa. Leczy się nią między innymi różne choroby układu pokarmowego, a także moczowego. Jest również doskonała na nerki oraz pomaga w walce z niedokrwistością. Co ciekawe, jej nazwa pochodzi od doktora Mieczysława Dukieta, który w krynickim uzdrowisku był ginekologiem, położnikiem oraz balneologiem.

Sanatorium

Obecnie w Starym Domu Zdrojowym funkcjonuje również sanatorium. Można tu skorzystać między innymi z różnych leczniczych zabiegów:

  • hydroterapii (kąpiele mineralne, solankowe, wirowe, perełkowe, hydromasaże, masaże podwodne oraz aquavibron)
  • gimnastyki indywidualnej lub grupowej
  • fizykoterapii (przede wszystkim magnetronic, doskonały na zatoki terapuls, wielofunkcyjny laser, solluxowa lampa, jonoforeza, ultradźwięki, różnego rodzaju prądy)
  • masaży
  • balneologii (przede wszystkim okłady borowinowe, ale także galwano-borowinowe)

Polecane obiekty w pobliżu Starego Domu Zdrojowego w Krynicy-Zdrój