Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Fontanny Multimedialnej w Krynicy-Zdroju

Fontanna Multimedialna w Krynicy-Zdroju

Krynica Zdrój dba o swoich odwiedzających zaskakując ich nowymi atrakcjami. To miasto położone w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim jest bardzo chętnie odwiedzane tak przez kuracjuszy i turystów. Miejscem, w które warto się wybrać po całodziennym zwiedzaniu lub w porze wypoczynku jest centrum krynickiego deptaku, gdzie zlokalizowana jest multimedialna fontanna.

Co zobaczysz i usłyszysz miejscu?

Obecna fontanna powstała na bazie starej, którą postanowiono zmienić podczas modernizacji promenady. Konstrukcja składa się z koliście ułożonych 90 dysz, z których 40 dysz znajduje się w niecce zewnętrznej, a 50 w niecce wewnętrznej. W centralnym punkcie znajduje się jeszcze jedna dysza – centralna, która przy bezwietrznej pogodzie jest w stanie wyrzucić wodę na wysokość 10 metrów.

Spektakle składają się z muzyki i efektów wizualnych – kolorowego oświetlenia. O godzinie 12.00 zawsze jest intro, gdzie naprzemiennie usłyszeć można utwory: Two Steps from Hell – Heart of Courage lub Jana Kiepury - Brunetki Blondynki. Natomiast w godzinach wieczornych usłyszeć można następujące muzyczne kompozycje: Vanessa Mae – Classical Gas, Antonio Lucio Vivaldi – Cztery Pory Roku, Michał Lorenc – Droga, Enya – Orinoco Flow, Klaus Badelt ft Hans Zimmer – He’s Pirat, James Bond – składanka muzyczna z filmów o agencie 007, Muzyka Filmowa – składanka muzyczna z filmów muzycznych i kostiumowych, Ludwig van Bethoven – Oda do Radości.

Informacje dla zwiedzających

Fontannę podziwiać można całodobowo, całkowicie za darmo. Godziny funkcjonowania fontanny rozpoczynają się o 8.00 rano i kończą o 1.00 w nocy. Od godziny 23.00 podziwiać można jedynie oświetlenie. Jednak warto w jej okolice przyjść w godzinach odbywania się wodnego spektaklu. Pokazy z gatunku „światło i dźwięk” mają miejsce od poniedziałku do czwartku o 12.00 i 20.00 oraz w piątki, soboty i niedziele o 12.00 i od 17.00 do 22.00 co godzinę.

Polecane obiekty w okolicy Fontanny Multimedialnej w Krynicy-Zdroju