Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Zabawek W Krynicy-Zdroju

Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju

Krynica Zdrój to miasto usytuowane w województwie małopolskim, a dokładniej w powiecie nowosądeckim. Znana jest przede wszystkim ze swoich właściwości uzdrowiskowych. Jednak nie tylko uzdrowisko jest godne uwagi. Warto przyjrzeć się różnym zabytkom oraz atrakcją, a jednym z ciekawszych jest Muzeum Zabawek. Znajduje się ono przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego 2. W okolicy mieści się kilka obiektów, które ułatwią poszukiwania atrakcji, są to: Nowe Łazienki Mineralne, Pomnik Nikifora, a także Park Mieczysława Dukieta.

Muzeum dla dzieci i dorosłych

Muzeum zabawek w Krynicy Zdrój jest filią muzeum znajdującego się w Kudowie Zdroju. Muzeum za cel stawia sobie promowanie historii zabawek i edukację dzieci, młodzieży i osób dorosłych w tej dziedzinie. Zabawki w muzeum stanowią rekwizyty, na przykładzie których pokazywany jest ich wpływ na rozwój dzieci. Odbywające się w tym miejscu lekcje znacząco różnią się od tych prowadzonych w szkole. Tutaj najważniejsze jest, by pokazać wydarzenia historyczne w połączeniu z zabawkami danej epoki. Wszystkie lekcje są bardzo indywidualne, dostosowane do wieku grupy. To niezwykłe muzeum wpływa na wyobraźnie, a także pokazuje jak ważny jest odpowiedni wybór zabawki dla dziecka na konkretnym etapie życia. W obiekcie odbywają się również różne wydarzenia kulturalne.

Zwiedzanie

Muzeum zabawek czynne jest codziennie poza pierwszym dniem Wielkanocy, 1 listopada oraz 25 grudnia. Zwiedzanie odbywa się w godzinach od 10.00 do 17.00, w ferie od 10.00 do 18.00, a w wakacje od 9.00 do 18.00.

Ceny biletów: normalny 12 zł, ulgowy 10 zł, grupowy (powyżej 15 osób) to koszt 8 zł. Bilet grupowy dotyczy dzieci i młodzieży. Należy pamiętać, że dzieci mogą zwiedzać muzeum tylko pod opieką osób dorosłych. Natomiast grupy zorganizowane oprowadza przewodnik w formie lekcji muzealnej. Czas takiego zwiedzania wynosi 45 minut.

Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem www.muzeum-zabawek.pl.

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Zabawek W Krynicy-Zdroju