Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Góry Parkowej

Góra Parkowa w Krynicy-Zdój

Góra Parkowa jest słynnym szczytem Krynicy-Zdrój, którego wysokość sięga 741 m n. p.m. Jest miejscem niezwykle malowniczym, pełnym zachwycających zakątków i pięknych widoków. Po jego zachodniej stronie znajdują się cztery jeziorka o wdzięcznej nazwie „Czaple Stawy”. Największe rozmiary posiada jeziorko „Staw Łabędzi”. Na szczycie znajduje się górna stacja kolejki linowo-terenowej, która cieszy się wciąż niesłabnącą popularnością. Turyści odwiedzający Górę Parkową na szczycie mogą odpocząć i posilić się w restauracji serwującej specjały lokalnej kuchni.

Atrakcje i piękne widoki

Bardzo ciekawą atrakcją jest rozpościerający się na stokach szczytu Park Zdrojowy. Jego historia sięga aż 1810 roku. Co ciekawe, dzisiejszy jego układ jest zupełnie taki sam jak 200 lat temu. Park Zdrojowy skrywa mnóstwo ciekawych miejsc, takich jak Statua Najświętszej Maryi Panny – Królowej Krynickich Zdrojów czy Ławeczka Kraszewskiego.

Na uwagę zasługują jednak przede wszystkim zapierające dech w piersiach krajobrazy, które rozpościerają się ze szczytu Góry Parkowej. Przy dobrej widoczności można nawet dojrzeć Tatry. Ogromną popularnością nie tylko wśród dzieci cieszą się tzw. Rajskie Ślizgawki. Jest to wysoka wieża, z której można zjechać w specjalnie przystosowanej do tego celu rynnie. Zabawa jest przednia, emocje niezapomniane. Z całą pewnością taką przygodę każdy zapamięta do końca życia.

Zwiedzanie i cennik

Kolejka na Górę Parkową kursuje codziennie w godzinach od 10:00 do 19:00. Ceny biletów: normalny w jedną stronę 11zł, w obie strony 16 zł, bilet ulgowy w jedną stronę 8 zł, w obie strony 13 zł, bilet dla opiekuna grupy w jedną stronę 1 zł, a w obie strony 2 zł. Warto zauważyć, że bilet ulgowy przysługuje dzieciom do lat 15, uczniom i studentom po okazaniu legitymacji szkolnej lub studenckiej, a także osobom po 65 roku życia.

Góra Parkowa – miejsce na urlop z rodziną

Góra Parkowa cechuje się niezwykłą atmosferą i pięknym otoczeniem. Jest świetnie przystosowana do spędzania czasu turystów, również tych podróżujących z dziećmi czy z seniorami. To miejsce wprost idealne na spędzenie miłego weekendu w gronie rodziny.

Więcej informacji na stronie http://www.pkl.pl/gora-parkowa/parkowa.html

Polecane obiekty w pobliżu Góry Parkowej