Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Molo w Juracie

Noclegi w okolicy Molo w Juracie

Molo w Juracie

Molo znajduje się przy ul. Międzymorze w Juracie, która jest urokliwą nadmorską miejscowością. Warto wiedzieć, że jeszcze niedawno Jurata była dzielnicą Jastarni. Każdego roku bardzo chętnie przyjeżdżają tu turyści z całego kraju. Już w ubiegłym wieku spędzały tu urlop elity. Istotne jest to, że w Juracie funkcjonuje kąpielisko, utworzono wiele miejsc noclegowych i restauracji, a oprócz tego przez miejscowość prowadzi linia kolejowa, która łączy Hel z Trójmiastem.

Powstanie molo

Molo znajdujące się w Juracie zostało wykonane z drewna w latach 70-tych ubiegłego wieku. Jego długość to około 320 metrów. Warto wiedzieć, że molo leży po stronie urokliwej Zatoki Puckiej. Jest ono niejako przedłużeniem Międzymorza, czyli słynnego deptaka. Turyści zgodnie twierdzą, że konstrukcja idealnie oddaje charakter tego kurortu. Warto wiedzieć, że w jednej trzeciej długości molo znajduje się jego część poprzeczna, której długość wynosi niecałe pięćdziesiąt metrów. Jest to swego rodzaju taras widokowy, z którego można podziwiać Zatokę Pucką, a także całą Juratę.

Wody pod konstrukcją molo są płytkie i bardzo spokojne, toteż chętnie przychodzą tu odpocząć całe rodziny. Do molo wiedzie szeroki deptak Międzymorze, który prowadzi aż z rejonu otwartego morza. Wiele osób przychodzi na molo, bowiem znajdują się tu liczne ławeczki, na których można poopalać się i rozkoszować szumem morza, pooddychać świeżym powietrzem, zapomnieć o codzienności i problemach, pobyć z bliskimi nam ludźmi. Można stąd także podziwiać wschody i zachody słońca. Poza tym na molo warto przyjść nocą, tym bardziej, że jest ono wówczas oświetlone i wygląda jak z bajki. To także doskonałe miejsce na sesję zdjęciową.

Międzymorze

Międzymorze to słynny deptak, który znajduje się w Juracie i prowadzi między innymi na molo. Biegnie on w poprzek Helskiej Mierzei. Warto wiedzieć, że deptak łączy brzeg otwartego morza z Zatoką Pucką. Jego długość to około sześćset metrów. Od strony północnej znajduje się zejście na plażę, później deptak przecina kilka ulic oraz linię kolejową. Jego zakończenie znajduje się na brzegu Zatoki Puckiej.

Polecane obiekty w okolicy Molo w Juracie