Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w poblżu ulicy Mariackiej w Gdańsku

Ulica Mariacka w Gdańsku

Gdańsk to doskonały cel wakacyjnych podroży oraz wycieczek krajoznawczych dla miłośników historii. Tutaj można oddać się wypoczynkowi wśród malowniczego krajobrazu, korzystać z piaszczystych plaż oraz zwiedzać najpiękniejsze i najciekawsze historyczne miejsca w kraju. Ulica Mariacka to jedno z takich miejsc.

Gdański deptak

Ulica ta znajduje się w centrum miasta i posiada wyjątkowy klimat, który rysuje nam obraz dawnych zabudowań miejskich. Niegdyś posiadała ona nieco bardziej niemiecki styl oraz nazwę, natomiast od dłuższego już czasu funkcjonuje właśnie pod nazwą ul. Mariacka. Jej trasa przebiega od kościoła Najświętszej Marii Panny, aż do samej Motławy. Sąsiadowała także z Bramą Mariacką, pochodzącą z połowy XV wieku. Jej wyjątkowość stanowi architektura, która w oczywisty sposób nawiązuje do dawnych czasów. Wyszukane zdobnictwo i kunszt rzeźbiarski świadczy o bogactwie właścicieli, którzy zamieszkiwali ulice. Główne motywy to oczywiście nawiązania do stylistyki zwierzęcej oraz roślinnej, które w XV i XVI wieku stanowiły najważniejszą wenę dla budowniczych. Ten zakątek miasta od dawna znany jest jako jeden z najpiękniejszych, w którym tętniło życie artystyczne i kulturalne.

Klimat przeszłości

Ulica Mariacka często stanowiła wzorzec do opisów literackich polskich pisarzy. To w końcu w tym miejscu pod numerem 37 znajdowała się drukarnia i wydawnictwo – Gazety Gdańskiej. Spod ręki pracujących tu autorów wychodziły takie dzieła jak „Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza, „Potop” i „Dziady”. Dziś ulica Mariacka zamknięta jest dla ruchu samochodowego i stanowi dużą i niezwykle ważną cześć deptaka staromiejskiego. Tu można usiąść i podziwiać okolice, oglądać kameralne kamieniczki i cieszyć się klimatem starego Gdańska, którego wiele elementów, mimo że zniszczonych w czasie II wojny, zostało odbudowanych i stanowi znaczące artefakty przeszłości.

Każdy kto gości w Gdańsku, powinien zwrócić uwagę na tę okolicę i odwiedzić ją by poczuć prawdziwy klimat miasta, poznać bliżej jego losy i zobaczyć jak niegdyś tętniło ono życiem, choć i dziś w tym miejscu odbywa się znaczna część imprez kulturalnych. Tu przeszłość łączy się z teraźniejszością, tworząc idealną całość i pozwalając nam stać się jej częścią.

Polecane obiekty w poblżu ulicy Mariackiej w Gdańsku