Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Długiego Pobrzeża w Gdańsku

Długie Pobrzeże w Gdańsku

Długie Pobrzeże w Gdańsku to ulubione miejsce spacerowiczów i obowiązkowy punkt wycieczki w tym mieście. Spacerując malowniczym deptakiem ciągnącym się wzdłuż Motławy, można podziwiać zarówno współczesny miejski krajobraz po drugiej stronie Motławy i pływające po niej jednostki, jak i mijany ciąg zabytkowych kamieniczek, gotyckich bram wodnych i urokliwych kafejek oraz restauracji.

Bramy Wodne

Trakt powstał z pomostów, które znajdowały się przed każdą bramą wodną i służyły do wyładunku towarów. Z upływem czasu połączono je ze sobą, dając początek bulwarowi. Po II wojnie, podczas odbudowy został poszerzony i wyłożony płytami chodnikowymi. Bramy wodne to dziś charakterystyczny element architektury Gdańska. Najbardziej oryginalnym symbolem miasta jest Wielki Żuraw – dawny dźwig portowy, znajdujący się u wylotu ulicy Szerokiej. Obecnie w jego wnętrzach mieści się Narodowe Muzeum Morskie, ujawniające sekrety rozwoju nie tylko miasta, ale i żeglugi w postaci bogatej kolekcji eksponatów, jak i wystaw multimedialnych.

Najstarszą budowlą jest prawdopodobnie Brama Zielona, o której pierwsze informacje pochodzą z połowy XIV wieku. W kolejnych latach miała stać się rezydencją królów polskich, jednak nie gościła władców Państwa Polskiego. Dzisiaj brama mieści oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku i Gdańską Galerię Fotografii. Organizowane są tu wystawy czasowe, różnego rodzaju spotkania, konferencje i pokazy. Spośród wszystkich budowli po II wojnie światowej w najlepszy stanie przetrwała Brama Chlebnicka (wypaleniu uległy jedynie mury obwodowe, dach i wnętrze), dlatego można ją dzisiaj podziwiać w praktycznie nie zmienionym wyglądzie.

Wizytówka Gdańska

Wzrok przyciągają zabytkowe budynki, panorama zniszczonej Wyspy Spichrzów, których niegdyś było tu około 300 oraz przepiękne wystawy magicznego bursztynu. Przy Długim Pobrzeżu w okresie letnim cumują zabytkowe galeony, którymi turyści mogą udać się w niezapomniane rejsy po porcie gdańskim oraz na Westerplatte – stanowiącego pomnik polskiej historii i waleczności. Ciągnący się na ponad pół kilometra deptak można podziewać o każdej porze dnia i nocy przez cały rok.

Jarmark św. Dominika

Szczególnie urokliwie prezentuje się po zmierzchu, zachwycając tysiącami złotych świateł odbijających się w Motławie. Na przełomie lipca i sierpnia trakt wypełnia się turystami, przybywającymi na jeden z największych w Europie Jarmark Św. Dominika, którego tradycja liczy ponad 750 lat. Dawniej w dniu tego święta na jarmarku można było kupić toruńskie pierniki, kaszubską ceramikę, czeskie szkło, wschodnie futra i dywany, angielskie sukno, cygańskie garnki oraz gdańską wódkę i bursztyny. Dziś przeważa wyjątkowa biżuteria, oryginalne stroje i misternie zdobione rękodzieło.

Polecane obiekty w pobliżu Długiego Pobrzeża w Gdańsku