Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Europejskie Centrum Solidarności

Noclegi W pobliżu Europejskiego Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku

Szum fal, śpiew mew, dużo świeżego powietrza i poczucie wolności....to wszystko z całą pewnością charakteryzuje przepiękne, nadbałtyckie miasto - Gdańsk. Wiele turystów przyjeżdża tam wraz z dziećmi, rodziną czy przyjaciółmi, aby w miłej atmosferze wypocząć i pozwiedzać. Gdańsk szczyci się wieloma zabytkami i budynkami, które warto odwiedzić. Jedną z takich atrakcji jest Europejskie Centrum Solidarności, które powołano jesienią w 2007 roku. Celem powstania i działania jest przyczynienie się do tego, aby wszelkie ideały ruchu "Solidarność" były wciąż aktualne. Instytucja pragnie, aby Polacy oraz wszyscy Europejczycy zachowali w swojej pamięci "Solidarność" jako pokojową, europejską rewolucję. W ten sposób chcą umocnić przekonanie, że stanowiła ona niezwykle istotny element mitu założenia Europy. Władze Europejskiego Centrum za wszelką cenę starają się sprawić, żeby "Solidarność" była wciąż doceniana i została niebanalnym źródłem różnorodnych inspiracji, ale także nadziei dla osób, które niestety nie mogą żyć w krajach demokratycznych.

Co warto zobaczyć?

W Centrum można udać się na specjalne wystawy, które odbywają się okazjonalnie albo są stałą atrakcją. Za serce instytucji uznaje się całoroczną wystawę poświęconej historii "Solidarności", a także ruchom opozycyjnym. Jest ona niezwykle obszerna i zajmuje ponad trzy tysiące metrów kwadratowych powierzchni pierwszego oraz drugiego piętra. Na wystawie na pewno nikt się nie będzie nudził. Jest ona urozmaicona najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Zwiedzający mogą obejrzeć różne fotografie, dokumenty, mapy, fragmenty artykułów prasowych i tym podobne obiekty. Inną wystawą wartą zobaczenia jest tak zwana poplenerowa, na której można podziwiać artystyczne prace dwóch stoczniowych plenerów. Fascynacja Stocznią i pomysł na zamieszczenie jej w Europejskim Centrum Solidarności jest całkowicie uzasadniona. To właśnie tam narodziny miała pokojowa rewolucja "Solidarności".

Godziny otwarcia i ceny

ECS jest otwarty 7 dni w tygodniu za darmo. Od października do kwietnia można tam wejść w godzinach 10. 00—18. 00, a od maja do września 10. 00—20. 00. Aby dowiedzieć się czegoś więcej można odwiedzić oficjalną stronę internetową: http://www.ecs.gda.pl/.

Polecane obiekty W pobliżu Europejskiego Centrum Solidarności