Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Wisełka - oferta noclegu w Wisełce i okolice

Wisełka – noclegi

Wisełka to pełna klimatu miejscowość będąca doskonałym miejscem na spokojny nocleg nad Bałtykiem. Na bazę noclegową tej niewielkiej miejscowości składają się głównie kwatery prywatne (30% obiektów), położone w spokojnej i dalekiej od zgiełku okolicy, na skraju Wolińskiego Parku Narodowego. Jego teren oddziela miejscowość od morza, więc spacer na plażę to okazja do podziwiania urokliwych krajobrazów. Do morza najszybciej dotrzeć z kwater przy ul. Leśnej (apartamenty 450 m od plaży), jednak zdecydowana większość obiektów mieści się w granicach zabudowy, wokół głównej ulicy (Nowowiejska). Wschodnia strona Wisełki (okolice Kołczewa) oferuje kwatery oddalone o niespełna 100 m od pola golfowego. To także świetne miejsce na korzystanie z atrakcji nad dwoma jeziorami - Kołczewo oraz Zatorek. Nad kąpieliskiem Wisełka wynajmiemy kwatery z widokiem na jeziorko (50 m) i skorzystamy z wypożyczalni sprzętów wodnych. Najtańsze noclegi znajdują się po prawej stronie ul. Warnowskiej i Leśnej, skąd najbliżej do kilku lokali gastronomicznych (bary, smażalnie). Ceny noclegów w Wisełce mieszczą się w przedziale 20-90 zł, a najdroższe z nich to hotele i ośrodki wczasowe (ul. Nadmorska, Leśna, Świerkowa). Nocując w Wisełce można odwiedzić Międzyzdroje (10 km na zachód) oraz Świnoujście (26 km), a także Kamień Pomorski (30 km jadąc przez Dziwnów wokół Zalewu Kamieńskiego).

Malownicza Wisełka - Wyspa Wolin i Pomorze Zachodnie

Niewielkie nadbałtyckie letnisko położone w otulinie Wolińskiego Parku Narodowego na Wyspie Wolin na Pomorzu Zachodnim. Znajdujące się tam jezioro Wisełka oraz bliskość wybrzeża Bałtyku to atrakcje dla turystów korzystających z plaży, ze sprzętu wodnego oraz dla wędkarzy. Miejscowość jest położona przy drodze wojewódzkiej numer 102, 10 km od Międzyzdrojów i 16 km od Dziwnowa.

Alternatywa dla tłocznych kurortów - Wisełka

Otoczona przez malownicze okolice Wolińskiego Parku Narodowego Wisełka to alternatywa dla tłocznych nadmorskich kurortów. Głównymi atutami miejscowości są walory przyrodnicze. Prowadząca przez las droga do plaży to odległość około 1.2 km. Spokojne kąpielisko jest usytuowane u podnóża wysokiego klifu porośniętego lasem, co zapewnia wyjątkowe widoki. Relaksująco i zdrowotnie działa połączenie morskiego jodu z zapachem sosen i buków. Niedaleko Wisełki (2,5 km) znajduje się Wydrzy Głaz będący efektem przemieszczania się lodowca. Nazwa tego potężnego kamienia o obwodzie 8,1 m wywodzi się od wydr, które dawniej uwielbiały wygrzewać się na jego powierzchni. Badania archeologiczne prowadzone niedaleko tego miejsca dowodzą istnienia słowiańskiego grodziska stożkowatego. Pozostałościami są ruiny wałów obronnych znajdujące się na półwyspie Jeziora Czajcze. Kolejne ciekawe miejsce to oddalone o 5,5 km Wzgórze Gosań – jeden z czterech punktów widokowych Wolińskiego Parku Narodowego. Rozciągający się ze wzgórza widok obejmuje panoramę Międzyzdrojów, Świnoujścia oraz klifu porośniętego lasem. Woliński Park Narodowy to utworzony w 1960 największy polski park morski. Okolice Wisełki to malownicze szlaki turystyczne. Szlak czerwony tzw. szlak brzegiem Bałtyku (19 km) zaczyna się w centrum Międzyzdrojów, przechodzi przez punkt widokowy na Kawczej Górze, aby dotrzeć do plaży w Wisełce. Aby dojść do miejscowości należy zboczyć ze szlaku ok. 200 m. Atrakcją tego szlaku jest latarnia morska Kikut wybudowana w 1960 r. Jednym z najprzyjemniejszych elementów trasy jest wędrówka brzegiem morza. Przez Wisełkę prowadzą także dwie ścieżki dydaktyczne: „Jeziora” oraz „Bory Wolina”. Znajdujące się w Wisełce jezioro o tej samej nazwie oferuje bezpieczne kąpielisko z plażą oraz możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. Powierzchnia ponad 20 ha pozwala na uprawianie licznych sportów wodnych. Jezioro ze względu na obecność ryb jest także odwiedzane przez wędkarzy. Dla zmotoryzowanych atrakcyjna okaże się wizyta w Międzyzdrojach (10 km) czy Dziwnowie (16 km). Warto odwiedzić także centrum Wolina z Muzeum Regionalnym oraz Centrum Słowian i Wikingów będące rekonstrukcją wczesnośredniowiecznej osady.