Dziwnów

Dziwnów

Zbliżające się wakacje, zawsze są sygnałem do wzmożonych poszukiwań idealnego celu naszych wojaży. Jedni postawią na Mazurskie klimaty, inni wybiorą się w góry, ale zdecydowana większość wyląduje, jak co roku nad Morzem Bałtyckim. Ilość kurortów w tym miejscu także może przyprawić o zawrót głowy. Dziwnów jest jednak tym miejscem, które znają nieliczni, a doceniają wszyscy przybyli.

Lokalizacja

Ta ciekawa gmina położona jest w województwie zachodniopomorskim, w północnej części powiatu kamieńskiego. Najważniejszą informacją dla przyjezdnych jest oczywiście fakt bezpośredniego dostępu do morza. Dodatkowo Dziwnów sąsiaduje z tak wspaniałymi miejscami jak Międzyzdroje, Rewal, czy choćby Kamień Pomorski. Szukający więc wyjątkowych zakątków na polskim wybrzeżu nie będą czuli się rozczarowani. Dodatkową korzyścią dla turystów wybierających te rejony, jest możliwość korzystania z okolicznych akwenów wody słodkiej. Tu bowiem znajduje się Zatoka Wrzosowiska, Zalew Kamieński, Jezioro Koprowo, a także Jezioro Martwe, czy ujście rzeki Dziwnej do Bałtyku. Spędzenie wakacji w tak malowniczym miejscu, z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci.

Dziwnowskie atrakcje

Wybierając się na wakacje w północno- zachodnie tereny Polski z pewnością ucieszymy się z walorów turystycznych, jakie tu na nas czekają. Warto jednak wspomnieć, że tak w Dziwnowie, jak i okolicach znajdziemy kilka historycznych obiektów. Jednym z nich jest most zwodzony, łączący wyspę Wolin, ze stałym lądem. Most ten, to nie tylko ułatwienie przemieszczania się, ale i ciekawa atrakcja, z którą nieodłącznie kojarzy się Dziwnów. Kolejnym miejscem wartym uwagi jest Statek Kosarza, który mimo, że ma już swoje lata, nadal zabiera chętnych na pełne morze. W tym celu niezbędna jest wycieczka do portu położonego na ujściu rzeki Dziwnej. To wspaniała zabawa nie tylko dla najmłodszych. Zbudowany na wzór okrętu pirackiego jest niesamowitym wrażeniem wizualnym, a podróż nim po otwartych wodach, to doznanie, które na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

Spędzając wakacje w Dziwnowie nie powinniśmy odmawiać sobie przechadzki po Alei Gwiazd Sportu. Miejsce to przypomina sławną aleje hollywoodzkich gwiazd, choć ta w Dziwnowie opiera się o repliki medali słynnych sportowców. Dla amatorów intensywnego spędzania czasu dobrą informacją będzie też fakt, że to właśnie w Dziwnowie odbywają się cykliczne imprezy, takie jak Dzień Grecki, podczas którego możemy spróbować greckich przysmaków, takich jak gołąbki zawijane w liście winogrona, czy prawdziwą chałwę. Tu też odbywa się Dzień Neptuna czyli typowo nadmorska impreza muzyczna, z elementami historii i wydźwiękiem artystycznym. Wakacje spędzone w tym kurorcie to niesamowite połączenie zabawy i spokojnego czasu. Każdy z nas ma możliwość dawkowania sobie tych przyjemności wedle uznania.

Poszukując jednak kolejnych wyjątkowych miejsc, z łatwością natrafimy do Nadmorskiego Parku Miniatur i kolejek. Obiekt przygotowany został w taki sposób, aby sprawiać przyjemność wszystkim zwiedzającym, bez względu na wiek. To właśnie tu znajdziemy miniatury polskich latarni morskich, w skali 1:10, kolejki, które mkną po specjalnie przygotowanych torach, mijając przy tym dworce i wiadukty, a całość można uzupełnić o poznanie historii, którą przedstawi nam przewodnik. Nie zapominajmy o Muzeum Rybołówstwa, w którym oprócz eksponatów związanych z tą trudną sztuką, odbywają się festyny rodzinne. Miejsce zbudowane zostało dzięki wysiłkom mieszkańców okolicy oraz władzom gminy, którzy zaangażowani w utrzymanie tradycji miejscowości, upamiętnili najważniejsze aspekty związane z rybołówstwem.

Szukając wytchnienia, wyciszenia i spokoju, warto wybrać się na spacer alejkami starego Parku Zdrojowego. Ten niegdyś prężnie wykonywał swoje zadanie, przyciągając do Dziwnowa tysiące turystów. Dziś to spokojne tereny zielone, które stanowią prawdziwą mekkę dla zmęczonych całodziennymi szaleństwami na plaży. No właśnie, bo to przecież plaża stanowi największą atrakcję na wakacjach. W Dziwnowie znajdziemy piaszczyste wybrzeże, o szerokiej i długiej linii z Bałtykiem. Tu oprócz piasku, znajdziemy kilka zjeżdżalni dla najmłodszych, boisko do siatkówki i wypożyczalnie sprzętu. Trenując windsurfing, czy kitesurfingu warto jednak skorzystać ze spokojniejszych wód Zatoki Wrzosowskiej.

Gdzie się zatrzymać i gdzie jeść w Dziwnowie?

Podróż na północ Polski, zwłaszcza w sezonie letnich wojaży wymaga od nas kilku zabiegów, które zagwarantują nam spokój ducha i komfort. Mowa tu oczywiście o rezerwacji zakwaterowania. O ten element naszej podróży powinniśmy zadbać z wyprzedzeniem, gdyż w ten sposób możemy liczyć na korzystniejsze warunki finansowe i większy wybór. Pamiętajmy by nigdy na wakacje, nie wybierać się w ciemno, gdyż wówczas pozostanie nam nocleg pod namiotem. W Dziwnowie najlepiej szukać pokoju na głównym deptaku, który zapewnia bliskość strategicznych miejsc, w tym plaży, sklepów i restauracji. Koniecznie wcześniej zapoznajmy się z opiniami innych podróżnych.

Kolejnym niezwykle istotnym aspektem, na każdym wyjeździe jest wyżywienie. W Dziwnowie śmiało możemy zdecydować się na to wliczone w cenę pokoju, choć dla wybrednych podróżnych polecamy korzystanie z jednej z wielu pysznych restauracji w okolicy. Ceny są tu przystępne, a typowo nadmorska dieta, przygotowywana jest z prawdziwą pasją, co czuć w każdym kęsie. Z wielu różnych obiektów gastronomicznych można wymienić Tawernę Żeglarską, gdzie czeka na nas proste, acz syte menu lub restauracę Przystanek Alaska, gdzie powala nie tylko wystrój, ale i obsługa, a mały misz masz w karcie, pozwala wybrać to, na co w danej chwili mamy ochotę.

Dziwnów to kurort, który zachwyci nas swoją gościnnością, malowniczymi terenami i spokojnym nadmorskim klimatem, który pozwoli naładować baterie podczas niesamowitej zabawy, ale i wypocząć w kameralnej atmosferze.

Jeśli planujesz spędzić tutaj kilka dni zapraszamy na stronę poświęconą noclegom w Dziwnowie.

Mapa

Aktualności

Dworek Woliński
Wolin, ul. Zamkowa

W Wolinie (25 km od Dziwnowa) odbędzie się XXV Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski o nagrodę przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolinie. Wydarzenie będzie miało miejsce 3 lutego br. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Dworku Wolińskiego na ul. Zamkowej. Konkurs jest organizowany przez Radę Miejską i Ośrodek Kultury Gminy Wolin.

osrodek-kultury.pl/strona/menu/6_kalendarz_imprez

Dziwnów
Dziwnów, centrum

Już od lat na zbiegu ulic Mickiewicza i Orzeszkowej w Dziwnowie odbywa się miejski sylwester. Na wspólne powitanie nowego roku rokrocznie zaprasza burmistrz i Miejski Ośrodek Sportu i Kultury. Tym razem także mieszkańcy i turyści miasta mogą liczyć na wspólną zabawę. Imprezę taneczna na świeżym powietrzu uświetni pokaz fajerwerków.

Wstęp wolny

www.dziwnow.pl/imprezy/

-
ulica Reymonta
Dziwnów, ulica Reymonta

Kto przyjedzie do Dziwnowa zimą, powinien skorzystać z odbywającego się tam jarmarku. Już 9 i 10 grudnia br. będzie miał miejsce kiermasz świąteczny. Wydarzenie będzie się na ulicy Reymonta. Oprócz straganów z różnorodnymi produktami zaplanowane jest także spotkanie z Mikołajem. Będzie można posłuchać świątecznej muzyki i skorzystać z ciepłymi daniami.

Wstęp wolny

www.dziwnow.pl/imprezy/

prognoza pogody

dzisiaj
16 ℃
min. 11 ℃
maks. 20 ℃
brak opadów
bezchmurnie
jutro
20 ℃
min. 14 ℃
maks. 22 ℃
brak opadów
zachmurzenie małe
pojutrze
21 ℃
min. 17 ℃
maks. 22 ℃
brak opadów
zachmurzenie małe
2023-09-28
21 ℃
min. 16 ℃
maks. 23 ℃
brak opadów
zachmurzenie duże

Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!