Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

Noclegi w pobliżu Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

Wielbiciele kolei i latarni morskich mają co podziwiać w Dziwnowie. Działa tam Park Miniatur i Kolejek prezentujący miniaturowe modele latarni morskich z polskiego wybrzeża oraz repliki lokomotyw, wagonów kolejowych czy parowozów. To świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych, ale i starszych pasjonatów kolejek do zabawy. Tutaj spełnią swoje marzenia o stworzeniu wielkiego modelu kolejowego zajmującego całe mieszkanie!

Charakterystyka Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie położony jest niedaleko mostu zwodzonego w tym mieście i stanowi wyjątkowo ciekawą alternatywę wakacyjnych przeżyć dla osób, które znudzą się już plażowaniem nad morzem. W urokliwym, zielonym parku zgromadzono liczne miniatury latarni ze Świnoujścia czy Jastarni, pozwalające dokładnie przyjrzeć się wszystkim misternym elementom tych budowli w mniejszej skali. Dzięki specjalnemu przewodnikowi wydanemu przez władze parku, dzieci i dorośli mogą poznać historie i ciekawostki związane ze wszystkimi prezentowanymi w tym miejscu modelami latarni. Dla terenów nadmorskich latarnie są szczególnymi obiektami historyczno-kulturowymi. Przewodnicy chętnie opowiadają o szczegółach budowy poszczególnych obiektów oraz specyfice zawodu latarnika.

Ponadto są tu jeżdżące po torach, liczących w sumie kilometr, modele kolejek i cała infrastruktura kolejowa: semafory, dworce, mosty czy zwrotnice. Dzięki opowieściom przewodników turyści zapoznają się z bardziej szczegółową wiedzą dotyczącą parowozów, elektrowozów oraz lokomotyw spalinowych.

Inne atrakcje

Szczególną atrakcją oferowaną w parku jest możliwość przejazdu Koleją Parkową budowaną przez dwa lata i jeżdżąca obecnie po trasie liczącej sobie 300 metrów. Prowadzona jest przez replikę parowozu Px48 – najsłynniejszego polskiego parowozu wąskotorowego, wycofanego z użytku w latach 70. Dla zmęczonych zwiedzaniem licznych atrakcji czeka też kawiarnia, w której można odpocząć nad znakomitym deserem dla najmłodszych i kawą dla starszych. Funkcjonuje także sklep z pamiątkami będącymi miłymi drobiazgami z wizyty w parku.

Informacje dla zwiedzających

Godziny otwarcia: codziennie od godz. 10:00 do 17:00

Ceny biletów: normalny 19 zł, ulgowy 15 zł, rodzinny 60 zł.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej parku: http://www.park-miniatur.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie