Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Port Morski w Dziwnowie

Noclegi w pobliżu Portu Morskiego w Dziwnowie

Port Morski w Dziwnowie

Dla położonego w województwie zachodniopomorskim Dziwnowa leżącego przy ujściu do Zatoki Pomorskiej cieśniny Dziwny, port morski był od zawsze jednym z głównych punktów toczącego się tutaj życia miejscowości. Wprawdzie miejscowość zyskała status uzdrowiskowy, dzięki odkryciu tutaj źródeł solankowych, jednak obecnie solanki nie są aż tak eksploatowane. Port morski przyciąga turystów nie tylko na spacery, ale też tych, którzy chcą wypłynąć w rejs pasażerskim statkami.

Charakterystyka portu

Port morski w Dziwnowie umiejscowiony jest na długiej mierzei, między cieśniną Dziwną a Zalewem Kamieńskim. Formalnie został ustanowiony w 1963 roku, choć już wcześniej w tym miejscu cumowały statki rybackie. Szczególną cechą portu rybackiego w Dziwnowie jest most zwodzony, który w obecnym kształcie oddano do użytku w 1994 roku. Połączył on część miasta znajdującą się na wyspie Wolin, z którą do lat 50. XX wieku nie było stałego połączenia.

Dziś dwie części Dziwnowa łączy most zwodzony, którego przęsło otwierane jest o każdej parzystej godzinie w ciągu dnia, jeśli czekają na to jednostki zgłaszające chęć przepłynięcia. Sam proces podnoszenia mostu pomalowanego na efektowny, czerwony kolor, należy do jednej z atrakcji turystycznych miejscowości, chętnie obserwowanej przez przebywających tutaj gości.

Kto zatrzymuje się w porcie?

Wejście do portu w Dziwnowie osłonięte jest od strony morza dwoma falochronami. W basenie zimowym najczęściej można zobaczyć jednostki rybackie, a w czasie sztormów chronią się tu statki morskie. Cumują tutaj także łodzie ratownictwa brzegowego. Z nabrzeża pasażerskiego szczególnie uczęszczanego przez turystów odpłyniemy statkiem pasażerskim na wycieczkę do pobliskiego Kamienia Pomorskiego słynącego ze swoich właściwości uzdrowiskowych, a także w rejsy po Morzu Bałtyckim. Zapaleni wędkarze także znajdą w porcie morskim coś dla siebie, rybacy cumujący w porcie chętnie zabierają ich bowiem na rejsy wędkarstwa morskiego. Ofiary morskich sztormów upamiętnia natomiast pomnik w kształcie kotwicy, znajdujący się w dziwnowskim porcie.

Polecane obiekty w pobliżu Portu Morskiego w Dziwnowie