Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Zatoka Wrzosowska w Dziwnowie

Noclegi w okolicy Zatoki Wrzosowskiej w Dziwnowie

Zatoka Wrzosowska w Dziwnowie

Atrakcyjne położenie Dziwnowa między Morzem Bałtyckim, rzeką Dziwną oraz Zalewem Kamieńskim i będącą jego częścią Zatoką Wrzosowską powoduje, że jest to wspaniała miejscowość dla wszystkich ceniących sobie atrakcje wodne. Dziwnowo ma nie tylko tradycyjne kąpielisko plażowe o długości 800 metrów, ale także pozwala na skorzystanie z takich aktywności wodnych jak surfing, wędkarstwo, kajakarstwo czy wycieczki statkami pasażerskimi.

Położenie

Zatoka Wrzosowska to północna część Zalewu Kamieńskiego, z której wypływa odcinek rzeki Dziwny łączący się z Morzem Bałtyckim. Z Zalewem Kamieńskim natomiast Zatoka Wrzosowska połączona jest przez Sokolicki Przepływ – cieśninę nazywaną dawniej po niemiecku Falkenberg Enge, znajdującą się na chronionym obszarze dla ptaków.

Sama Zatoka Wrzosowska do 1945 roku nosiła nazwę – Fritzower See, zmienioną urzędowo w 1949 roku na Jezioro Wrzosowskie, a w 1949 roku przekształconą już w Zatokę Wrzosowską.

Charakterystyka

Ze względu na swoje położenie Zatoka Wrzosowska stała się miejscem powstania wielu przystani, gdzie cumuje sprzęt wodny: żaglówki i większe jachty, katamarany, rowery wodne, kajaki czy motorówki. Latem organizowane są tutaj często imprezy żeglarskie. Można wziąć udział w regatach żeglarskich, ale także poćwiczyć windsurfing, dzięki lekcjom organizowanym przez położone tutaj ośrodki sportowe.

Cały Zalew Kamieński to także cenione przez wędkarzy łowiska, w których występują liczne ryby drapieżne, m. in. szczupaki, węgorze, okonie, sandacze, bolenie i miętusy. W rzekach dochodzą także takie gatunki jak pstrąg, łosoś i troć. Nic więc dziwnego, że w sezonie wędkarskim brzegi Zalewu Kamieńskiego i Zatoki Wrzosowskiej zapełnione są wielbicielami wędkowania.

Polecane obiekty w okolicy Zatoki Wrzosowskiej w Dziwnowie