Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Plaża w Międzywodziu

Noclegi w pobliżu plaży w Międzywodziu

Plaża w Międzywodziu

Międzywodzie to niewielka wieś rozciągnięta pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zalewem Kamieńskim. Położona jest w województwie zachodniopomorskim w gminie Dziwnów i jednocześnie zlokalizowana jest na wyspie Wolin w pobliżu Wolińskiego Parku Narodowego.

Wspaniałe plaże

Plaża w Międzywodziu zlokalizowana pomiędzy ul. Westerplatte a ul. Szkolną jest miejscem bardzo cenionym przez turystów poszukujących malowniczych miejsc do wypoczynku nad Morzem Bałtyckim. Tutejsze plaże są szerokie i piaszczyste, co sprawia, że tłumy odwiedzających nie są aż tak zauważalne. W pobliżu plaży znajdują się ponadto dość sporych rozmiarów wydmy, które porastają piękne i okazałe lasy sosnowe oraz świerkowe.

Linia brzegowa plaży w Międzywodziu osiąga 600 m i tylko jej wydzielone fragmenty stanowią kąpieliska strzeżone. Miejsce jest także dostosowane do potrzeb rodziców z małymi dziećmi - znajdują się tu dmuchane trampoliny, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród najsłodszej grupy turystów. W czasie gdy dzieci zajęte są zabawą, rodzice mają możliwość skorzystania z oferty plażowego baru.

Dodatkowe atrakcje

Międzywodzie w okresie wakacyjnym jest miejscem dość tłumnym i gwarnym, szczególnie w centrum miejscowości, gdzie znajduje się serce życia turystycznego. Obrzeża miejscowości są jednak dość ciche i zapewniają odwiedzającym upragniony spokój. W lasach wytyczone są ścieżki turystyczne, prowadzące do Dziwnowa. Dla amatorów pieszych wędrówek, będzie to więc doskonała alternatywa dla kąpieli słonecznych.

Międzywodzie jest miejscem gwarantującym nie tylko przyjemne, długie spacery, ale również plac zabaw "Piracka Wyspa Skarbów", marinę nad zalewem, gdzie zacumowane są jachty, a także niewielkich rozmiarów ZOO zlokalizowane przy głównej drodze.

Sąsiedztwo Wolińskiego Parku Narodowego

Bliskość Wolińskiego Parku Narodowego sprawia, że można tu spotkać rzadkie i chronione gatunki zwierząt takie jak: płaskonosy, jarzębatki, a także szczególnie rzadkie ohary wpisane do Polskiej Czerwonej Księgi, jako gatunek zagrożony całkowitym wyginięciem.

Polecane obiekty w pobliżu plaży w Międzywodziu