Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Przystani jachtowej w Międzywodziu

Przystań jachtowa w Międzywodziu

Międzywodzie (jeszcze do 1945 r. nazywane Heidebrink) zlokalizowane jest tuż przy Zalewie Kamieńskiego. Każdego roku przyciąga fascynatów wodnych aktywności sportowych: pływaków, żeglarzy, wędkarzy. Jedną z największych atrakcji miejscowości jest przystań wodna.

Żeglarski raj

Przystań jachtowa znajduje się na obszarze, który niejako „wgryza się’ w głąb Zalewu Kamieńskiego. To właśnie dzięki temu jest tutaj nieco ciszej i spokojniej niż w pozostałych częściach Wybrzeża. Wiedzie do niej brukowany trakt od ul. Zatocznej, istniejący tu od wielu lat i uwieczniany na wielu widokówkach z okresu jeszcze przed II Wojną Światową.

Międzywodzie jest przez wielu określane mianem „raju żeglarzy”, ponieważ przystań jachtowa jest nie tylko świetnie wyposażona, ale również umożliwia odbywanie rejsów po Morzu Bałtyckim, oraz poprzez zalew i rzekę po Zalewie Szczecińskim. W pobliżu znajduje się bogate zaplecze gastronomiczne i noclegowe, co również jest czynnikiem, dla którego żeglarze z Polski oraz spoza jej granic coraz częściej wybierają to miejsce, jako punkt docelowy lub startowy dłuższych rejsów.

Atrakcje dla amatorów sportów wodnych

Na tych, którzy szczególnie upodobali sobie żeglarstwo czeka wyjątkowo atrakcyjna przystań jachtowa przy samej Zatoce Kamieńskiej, w której nie tylko można zacumować własny jacht, ale także wypożyczyć sprzęt wodny za stosunkowo niewielkie kwoty. Dla spragnionych spokoju, czeka rejs statkiem po zalewie, zgodnie z wytyczonym szklakiem turystycznym.

Bez wątpienia przystań jachtowa w Międzywodziu jest miejscem wyjątkowym i szczególnie wartym odwiedzenia, gdy gwar turystycznego centrum miejscowości i tłok na plażach zaczną doskwierać. Tutaj znaleźć można upragnioną ciszę i spokój, których tak często brakuje w atrakcyjnych turystycznie miejscach nad Morzem Bałtyckim.

Fauna i flora Międzywodzia

Dodatkowym walorem przystani jest fakt, że to doskonałe miejsce do obserwacji ptaków. Zalew Kamiński wraz ze znajdującą się na północy Zatoką Wrzosówki oraz jeziorem Koprowo na wyspie Wolin, stanowią ostoję ptaków wodno-błotnych, niespotykanych w innych miejscach Polski. Warto również zwrócić uwagę na występującą tu florę.

Polecane obiekty w pobliżu Przystani jachtowej w Międzywodziu