Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Brenna - oferta noclegu w Brennej i okolice

Oferty noclegowe w Brennej

Brenna znana jest z komfortowych i przytulnych noclegów. W miejscowości najwięcej ofert znajdziemy kwater prywatnych – jest to jedna czwarta wszystkich obiektów noclegowych. Mieszczą się one wzdłuż ul. Wyzwolenia, Jatny i Hołcyny. W centrum, wokół ul. Jatny, zlokalizowane są także pensjonaty. Nieco na uboczu przy ul. Zielonej, niedaleko parafii św. Jana Chrzciciela, jest jeszcze więcej pensjonatów, co stanowi dogodną opcję dla wszystkich szukających spokojnego noclegu. Sporo domków i obiektów noclegowych znajdziemy także przy ul. Leśnica - to okolica Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Do Brennej dojedziemy zjeżdżając z drogi ekspresowej S52, autobusami PKS ze Skoczowa i połączeniami z Bielska-Białej.

Informacje o Brennej

Urokliwie położona wieś w dolinie Brennicy na Śląsku Cieszyńskim, której historia sięga XV i XVI w. kiedy otwarto tu hutę szkła. Tutejsi górale zajmowali się rolnictwem i hodowlą owiec, a region leżący na pograniczu kulturowym zamieszkiwali Polacy, Niemcy i Czesi. Za działalność konspiracyjną i odwagę ludności w czasie II wojny miejscowość otrzymała odznaczenie - Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Obecnie w Brennej rozwija się turystyka, handel, rolnictwo i przemysł (kamieniołomy, tartak). Ta mała wioska na Śląsku Cieszyńskim to kameralna baza turystyczna, dobry punkt by zobaczyć góry Beskidu Śląskiego (m.in. Błatnia, Horzelica, Stary Groń) i skorzystać z licznych szlaków pieszych, rowerowych czy baza narciarskiej. Brenna leży w pobliżu wielu miast turystycznych - Ustronia (15 km), Wisły (25 km), Cieszyna (29 km, przejście graniczne), Bielska-Białej (37 km), Szczyrku (50 km) i Żywca (59 km). Do granicy ze Słowacją w Zwardoniu jest 58 km.

Urlop wśród górskiego folkloru

Brenna i jej okolica znana jest z zagród edukacyjnych, podtrzymujących stare tradycje i ukazujących tamtejszy folklor. Każdy kto chce zobaczyć na własne oczy dawną zagrodę wołoską ze zwierzętami i budynkami gospodarczymi, powinien udać się do Koziej Zagrody. W niedalekich Górkach Małych turyści nauczą się robić chleb, podpłomyki czy tradycyjny ser biały. Zainteresowani życiem pisarki Zofii Kossak-Szczuckiej (później Szatkowskiej) powinni udać się do Górek Wielkich, gdzie otwarto poświęcone jej muzeum. W samej wiosce znajduje się natomiast kilka zabytków, takich jak kościół św. Jana Chrzciciela czy chata z XVII wieku. Miłośnicy górskich wycieczek ucieszą się z faktu, że Brenna to dobra baza wypadowa w Beskid Śląski, bowiem odchodzi stąd kilka szlaków, m.in. na Błatnią (917 m n.p.m.), Grabową (907 m n.p.m.), Horzelicę (798 m n.p.m.), Kotarz (974 m n.p.m.), Orłową (813 m n.p.m.), Stary Groń (790 m n.p.m.) czy Trzy Kopce Wiślańskie (810 m n.p.m.). Fani białych szaleństw zimą korzystają z ośrodków - Starego Gronia czy w Dolinie Leśnicy. Odbywają się tu liczne zawody narciarskie, biegi (np. o Breńskie Kierpce) i wydarzenia kulturalne, takie jak Mistrzostwa Drwali Beskidzkich.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.