Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Noclegi w okolicy Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Leśny Park Niespodzianek został otwarty w 2002 roku. Jest zlokalizowany w Beskidzie Śląskim w Ustroniu Zawodziu przy ulicy Zdrojowej 18. Ma powierzchnię około 15 ha i ponad 3,5 km ścieżek dla zwiedzających zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Obcowanie z naturą

Leśny Park Niespodzianek to miejsce, gdzie można spędzić czas podziwiając piękne krajobrazy i poszerzając wiedzę na temat zwierząt. Park stworzono na terenie starodrzewia bukowego. Na obszarze parku można oglądać, karmić i głaskać dzikie zwierzęta, takie jak żubry, jelenie, sarny i daniele. Turyści mają dostęp do ścieżek przyrodniczo-dydaktycznych i obiektów takich jak sowiarnia i stacja ptaków drapieżnych, gdzie można zobaczyć jastrzębie, orły, myszołowy, sokoły i sowy.

W Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej znajdują się ciekawe eksponaty i trofea łowieckie, a także wyświetlany jest poglądowy film o łowiectwie. Dla najmłodszych przygotowano kompleks rekreacyjny, składający się z polany piknikowej, placu zabaw oraz bajkowej alei z ruchomą ekspozycją. Po terenie parku swobodnie spacerują muflony i daniele, które turyści mogą karmić z ręki.

Zwierzęta

W Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu można obejrzeć z bliska wiele fascynujących gatunków zwierzą. Do jednych z największych atrakcji tego obiektu należą majestatyczne żubry, a także gatunki jeleniowate, czyli jeleń szlachetny, jeleń wschodni, daniel i sarna. W parku żyją również dziki, żbiki, jenoty, szopy pracze, alpaki, muły, kozy, bażanty, kaczki, króliki i świnki wietnamskie.

Atrakcje dla turystów

Wizyta w parku to atrakcyjna forma spędzania czasu dla całej rodziny. W ramach biletów wstępu turyści otrzymują całodzienny pobyt w parku. Mogą między innymi zobaczyć pokazy lotów ptaków drapieżnych i sów przeprowadzane przez profesjonalnych sokolników. Dostają także dostęp do miejsc widokowych, ścieżki edukacyjnej i Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśniej. Na dzieci czeka bezpłatny plac zabaw oraz alejka bajkowa z ruchomą ekspozycją. Goście mogą bezpłatnie filmować oraz fotografować.

Godziny otwarcia: kwiecień – październik: 9:00-18:00, listopad-marzec: 10:00-16:00. Ceny biletów: normalny 28 zł, ulgowy 22 zł. Oficjalna strona parku: http://www.lesnypark.pl/

Polecane obiekty w okolicy Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu