Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Istebna - oferta noclegu w Istebnej i okolice

Noclegi w Istebnej – Beskidzkiej Trójwsi

Istebna to najchętniej odwiedzana miejscowość wchodząca w skład Beskidzkiej Trójwsi. Baza noclegowa Istebnej składa się głównie z agroturystyk, które stanowią niemal 25 % wszystkich obiektów dostępnych na terenie wsi. Istebna praktycznie graniczy z Czechami (5 km do granicy), lecz z pozostałych stron także łatwo tutaj dojechać. Jadąc z północy (Wisła 13 km od Istebnej), po lewej stronie znajdziemy skupisko noclegów, które otaczają kompleks Zagroń-Istebna oraz Złoty Groń. Będą to obiekty całoroczne (domki i pensjonaty), gdyż zimą w Istebnej działają stacje narciarskie, a latem turyści korzystają z okolicznych ścieżek pieszych (Barania Góra, Przełęcz Kubalonka) i rowerowych. Po prawej stronie drogi wojewódzkiej znajduje się Izba Pamięci Jerzego Kukuczki. Nocleg można znaleźć nawet w promieniu 200 m od tego muzeum, a w dodatku z widokiem na malownicze tereny Młodej Góry (838 m n.p.m.). W centrum miejscowości noclegi zlokalizowane są wzdłuż przebiegającej przez nią trasy, na terenie zabudowań. Ceny za pobyt w Istebnej zaczynające się od 15 zł/doba są dosyć konkurencyjne w stosunku do okolicznych miejscowości. Znajdziemy tu także kilka willi oferujących wyższy standard wypoczynku, a przy tym spokój i relaks. Nocleg w Istebnej to świetna baza wypoczynkowa na podróż do Jaworzynki (4 km) i Koniakowa (5 km), znanego z koronkowych ozdób. Po drodze można zatrzymać się także w tzw. Chacie Kawuloka (warsztaty, spotkania z tradycją).

Informacje o Istebnej

Wioska położona styku granic Polski, Czech i Słowacji na Śląsku. Malowniczo zlokalizowana miejscowość na zboczu Złotego Gronia na południowym krańcu Beskidów. Istebna to jedno z nielicznych miejsc, gdzie można usłyszeć muzykę na gajdach i dudach, jednych z najstarszych instrumentów w Karpatach oraz spróbować zupę śliwulę, bachorę, czornego kubusia i żebroczkę – oryginalne potrawy regionu. Wioska rozwija się obecnie jako baza turystyczna, a także – w obszarze rolnictwa oraz przemysłu drzewnego. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze narciarskiej także zimą przyciąga wielu turystów. Istebna leży w pobliżu drogi ekspresowej nr 1, w pobliżu Wisły (13 km), Milówki (14 km), Ustronia (23 km), Węgierskiej Górki (24 km) i Szczyrku (36 km). Do granicy z Czechami jest 5 km, a do granicy ze Słowacją – 15 km (Zwardoń).

Odpoczynek z widokiem na Beskid Śląski

Istebna to część Beskidzkiej Trójwsi, którą tworzy z wioskami Jaworzynka i Koniakowo. Lokalizacja na południowym końcu Beskidów przyczynia się do tego, że jest to niezwykle atrakcyjny kurort górski. Piesze i rowerowe wędrówki po górach zachęcają pięknymi krajobrazami, a wyciągi i stoki narciarskie na zboczach Złotego Gronia i Kompleksu Zagoń Istebna oraz trasy biegowe dla narciarzy przyciągają fanów śnieżnego szaleństwa. Inną popularną zimową atrakcją są kuligi. Wśród lokalnych atrakcji warto zobaczyć Chatę Kawuloka. To dawna chałupa i warsztat Jana Kawuloka, a obecnie muzeum sprzętów i instrumentów muzycznych charakterystycznych dla kultury tego regionu. W Istebnej mieści się także Izba Pamięci Jerzego Kukuczki – pochodzącego stąd jednego najwybitniejszych himalaistów w historii. Odbywa się tu także Rajd Turystyczny im. Kukuczki. Zimą można spróbować swoich sił w Międzynarodowym Biegu Narciarskim „O Istebniański Bruclik”. Wydarzeniem kulturowym promującym kulturę beskidzką jest Festyn Istebniański.