Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Międzybrodzie Żywieckie - oferta noclegu w Międzybrodziu Żywieckim i okolice

Oferty noclegowe w Międzybrodziu Żywieckim

Baza noclegowa Międzybrodzia Żywieckiego uwarunkowana jest przez jego położenie – nad południowym brzegiem Jeziora Międzybrodzkiego oraz na zboczach pięciu gór Beskidu Małego. Ze względu na malownicze otoczenie, miejscowość jest chętnie wybierana zarówno podczas zimowego, jak i letniego urlopu. Baza noclegowa skupia się głównie w południowej części zabudowy wsi, a najdroższe propozycje znajdziemy tuż przy jeziorze (ul. Energetyków i Polna). Ponad 20% obiektów to kwatery prywatne, lecz w odległości ok. 100 m od plaży można spotkać domki całoroczne, które od jeziora dzieli 2-minutowy spacer, a od wyciągów narciarskich na Górze Żar – ok. 1,5 km. Wzdłuż ul. Beskidzkiej wybór noclegu nie powinien być trudny - jest to największe skupisko kwater (od domków letniskowych blisko plaży i przystani wodnej, po zajazdy i pokoje gościnne 600 m od Aeroklubu Żar). Noclegi znajdziemy już obok kościoła Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kwatera na krańcu ul. Beskidzkiej będą najlepsze dla miłośników adrenaliny (tor saneczkowy, park linowy Trollandia przy ul. Górskiej) oraz narciarzy (stąd blisko na Górę Żar – 761 m n.p.m. - trasy narciarskie, kolejki i wyciągi). Prawdziwych amatorów zimowego szaleństwa z pewnością zachwyci widok z okien pensjonatów, położonych 50 m od stacji linowo-terenowej Góry Żar, w pobliżu wypożyczalni sprzętu i szkółki narciarskiej.

Informacje o Międzybrodziu Żywieckim

Turystyczna miejscowość położona nad Jeziorem Międzybrodzkim w pobliżu Góry Żar w Beskidzie Małym. Jeden z głównych ośrodków szkolenia szybowcowego. Uważany za miejsce narodzin polskiego szybownictwa. Historycznie miejscowość leżąca na szlaku handlowym Orawy i Węgier, na którym kupcy musieli dwukrotnie brodzić na rzece Sole, aby przez niego przejść – to dało nazwę Międzybrodziu. Miasto znajduje się przy trasie wojewódzkiej nr 946. Międzybrodzie Żywieckie leży w pobliżu Międzybrodzia Bialskiego (5 km), Żywca (13 km), Bielska-Białej (20 km) i 85 km od Krakowa.

Nad jeziorem wśród gór – urlop w polskiej Szwajcarii

Jedną z głównych atrakcji miejscowości jest Jezioro Międzybrodzkie w pobliżu Góry Żar, które powstało jako zbiornik przeciwpowodziowy na rzece Sole, obecnie spełnia rolę rekreacyjną. Nad brzegami jeziora znajdują się piaszczyste, trawiaste oraz kamieniste plaże. Rozbudowana infrastruktura jeziora oferuje turystom wypożyczalnie sprzętu wodnego, place zabaw dla dzieci, a także gastronomię. Na szczycie góry Żar (761 m n.p.m.) w latach 1934-1936 zostało wybudowane lotnisko, które obecnie wykorzystywane jest przez szkołę szybowcową. Na terenie szczytu znajduje się też zbiornik wodny Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar, która również udostępniona jest do zwiedzania. Dojazd na szczyt możliwy jest dzięki kolei terenowej zbudowanej na wzór działającej na Gubałówce. Ośrodek narciarski funkcjonujący w okresie zimowym oferuje szeroką infrastrukturę dla narciarzy i snowboardzistów. Międzybrodziu Żywieckim zlokalizowana jest Górska Szkoła Szybowcowa. Proponuje ona loty widokowe nad najbliższą okolicą. W czerwcu odbywają się tu Paralotniowe Mistrzostwa Polski, a na przełomie lipca i sierpnia Ogólnopolskie Zawody w Akrobacji Szybowcowej o Puchar Żar.