Aktywne kryteria wyszukiwania
Węgierska Górka
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Węgierska Górka - oferta noclegu w Węgierskiej Górce i okolice

Noclegi w Węgierskiej Górce

Noclegi w północnej części wsi Węgierska Górka rozmieszczone są w granicach wyznaczonych przez ul. Zieloną i zakole Soły. To okolice stanowiące świetną bazę wypadową na północ (6,5 km do Muzeum Browaru), a ceny kwater są konkurencyjne w stosunku do tych, jakie znaleźć można w Żywcu. Najwięcej ofert noclegowych w centralnej części wsi mieści się pomiędzy ul. 3 Maja a Kamienną (tuż po prawej stronie brzegu Soły), skąd najszybciej dostać się na ścieżkę dydaktyczną Trakt Cesarski (forty obronne Waligóra i Włóczęga) oraz na graniczące z Węgierską Górką wschodnie tereny Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Praktycznie na granicy parku i wsi, znajdziemy kilka najdroższych noclegów, położonych niemal na początku szlaku zielonego na Baranią Górę (1220 m n.p.m.). Domy wczasowe i pokoje bliżej centrum (ul. Kościuszki, nieopodal Nadleśnictwa Węgierska Górka) znajdują się w odległości ok. 300-500 m od stacji kolejowej i są chętnie wybierane także zimą – pociągiem można dojechać do Zwardonia (20 km do stacji narciarskiej Zwardoń Ski), a także na Słowację (22 km do przystanku Skalité-Serafínov). Na terenie wsi Cisiec, noclegi oferuje kilka ośrodków, położonych przy samej trasie prowadzącej do malowniczej Milówki (6 km od Węgierskiej Górki).

Węgierska Górka – zbójnickie Beskidy

Legenda głosi, że nazwa tej wioski wzięła się od fortów obronnych zbudowanych jeszcze w XV w. w obronie przed walczącymi o te ziemie Węgrami. Węgierska Górka to miejscowość Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego, której początki związane są z rodem Wielkopolskich. Oni założyli tu w XVII w. folwark, a następnie – w 1838 r. wybudowali hutę żelaza, jedną z największych w ówczesnej Galicji. Ten zakład kilkakrotnie przekształcany działa obecnie nadal na potrzeby przemysłu maszynowego i motoryzacji. Węgierska Górka - urokliwie położona nad rzeką Sołą - to obecnie także ośrodek turystyczny i doskonała baza wypadowa w góry. Bulwar nad rzeką i most łukowy, Aleja Zbójników i Fort Wędrowiec – to niektóre warte odwiedzenia miejsca. Miejscowość leży przy drodze krajowej nr 1 prowadzącej do Żywca (13 km) oraz Bielska-Białej (32 km), w odległości 20 km od przejścia granicznego ze Słowacją (Zwardoń).

Wypoczynek w Westerplatte Południa

Węgierska Górka położona jest na zboczach Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego. Turyści chętnie zatrzymują się tutaj na nocleg, by następnie wyruszyć na górskie szlaki. Niezwykłą atrakcją miejscowości jest Aleja Zbójników, w której postawiono rzeźby przedstawiające znane postaci zbójników Żywiecczyzny (każda figura ma wys. ok. 5 m). Najchętniej wybieranym miejscem na spacer po Węgierskiej Górce są Bulwary nad Sołą. Szczególnie urokliwym miejscem jest most łukowy nad Sołą wybudowany z drzewa afrykańskiego. Wśród ważnych wydarzeń historycznych wsi miała tu miejsce bohaterska obrona Węgierskiej Górki we wrześniu 1939 r., która opóźniła przejście wojsk hitlerowskich w głąb kraju i należy do ważniejszych starć bitwy obronnej. Wydarzenie to spowodowało, że miejscowość zaczęto określać mianem „Westerplatte Południa”. Pozostałością po niemiecko-polskiej konfrontacji są zachowane w dobrym stanie schrony bojowe. Pobyt w Węgierskiej Górce to okazja udziału w ciekawych imprezach. Dla kolarzy górskich organizowany tu jest Amatorski Cross Rowerowy o Puchar Wójta Gminy. Zimową porą odbywają się Zawody Furmanów propagujące kulturę i tradycje górali zamieszkujących Beskid Żywiecki.



Strona korzysta z plików cookies w celu poprawy funkcjonowania serwisu. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.