Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Milówka - oferta noclegu w Milówce i okolice

Milówka – oferta noclegowa

Położona przy drodze krajowej nr 1 Milówka to świetna baza noclegowa na wyjazd do Zwardonia (14 km) i na Słowację, ale także do Węgierskiej Górki. Milówka będzie optymalną propozycją na urlop zimowy i letni – leży pomiędzy miejscowościami, na terenie których kumulują się szlaki piesze i rowerowe oraz które stanowią miejsca zimowego wypoczynku. Co czwarty obiekt noclegowy, jaki znajdziemy w Milówce to agroturystyka, cieszą się one sporym powodzeniem wśród turystów – zapewniają komfort i spokój, a w większości z nich można odczuć prawdziwą góralską atmosferę (w zimie - kuligi z zaprzęgami konnymi) i skosztować regionalnych potraw. W centrum miejscowości (na odcinku ok. 2 km wzdłuż głównej ul. Jana Kazimierza), znajdziemy najwięcej obiektów, a niektóre kwatery prywatne oddalone są od siebie o ok. 100-150 m. Nocleg w centrum pozwoli zwiedzić „Starą Chałupę” (muzeum) oraz Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (w jego okolicy najdroższe noclegi). Turyści podróżujący pociągiem powinni zwrócić uwagę na noclegi położone wzdłuż Soły i Milewskiego Potoku, czyli na ul. Turystycznej. Jest oddalona o 1 km od stacji kolejowej, a ciągnie się aż do Leśnego Grodu (park botaniczny, mini zoo, warsztaty dla dzieci). Ceny kwater w Milówce sięgają nawet 400 zł, lecz na południowych i zachodnich krańcach wsi można spotkać je w cenie od 17 zł/doba. Co trzeci obiekt, na który można tutaj natrafić, jest przyjazny dzieciom, sytuacja wygląda podobnie jeśli mamy na uwadze przede wszystkim ustronne położenie wybranego noclegu oraz możliwość korzystania z miejsca na grill lub ognisko.

Milówka – niesamowita Żywiecczyzna i Beskidy

Miejscowość leżąca w Beskidzie Żywieckim nad rzeką Sołą kojarzona z pięknymi szlakami górskimi, Szlakiem Architektury Drewnianej oraz... z braćmi Golec z zespołu Golec uOrkiestra, którzy swoją małą Ojczyznę wspominali w piosenkach. Milówka to wioska, której początki sięgają 1537 r. a obecnie stanowi ośrodek turystyczny i rekreacyjny z licznymi trasami pieszymi i rowerowymi. Muzeum Regionalne „Stara Chata” (budynek z 1739 r.), cmentarz żydowski czy kaplica św. Antoniego – to niektóre z cennych zabytków Milówki. Miejscowość leży w sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, w pobliżu miast: Wisły (27 km), Węgierskiej Górki (11 km) i Żywca (23 km).

Wakacje nad brzegiem Soły - Milówka

Atrakcyjność turystyczna Milówki związana jest głównie z jej położeniem umożliwiającym górskie wycieczki po Beskidzie Żywieckim i Śląskim. Głównymi szlakami pieszymi są szlak żółty i czarny z Milówki na Baranią Górę oraz szlak zielony tzw. Szlak Papieski z Milówki przez Halę Boraczą na Halę Lipową. Podczas wędrówki mamy okazję zobaczyć XIX-wieczny dwór Potockich, wieżę widokową pozwalającą podziwiać panoramę Beskidów oraz Jaskinię Boraczą, która jest najbardziej znaną jaskinią w Beskidach. Oprócz tego dostępne są także szlaki rowerowe: trasa zielona oraz żółta. Przy szlaku na Halę Boraczą znajduje się także górski park botaniczny Leśny Gród, który łączy rekreację z funkcją edukacyjną. Wyjątkowa szata graficzna zawierająca okazy rodzimych oraz egzotycznych roślin zachęca do wypoczynku na łonie natury. Położenie w sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego. Park obejmuje szereg rezerwatów utworzonych w celach ochrony roślinności oraz zespołów leśnych. Park obejmuje szlaki turystyczne pozwalające obserwować urozmaicony krajobraz Beskidów Zachodnich. Obiektem znajdującym się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego jest Muzeum Regionalne „Stara Chałupa” wybudowane w 1739 r. Jest to dom architektury drewnianej wpisany do rejestru zabytków. Budynek jest udostępniany turystom do zwiedzania z możliwością zwiedzania ekspozycji oraz uczestniczenia w pokazach przędzenia wełny czy skubania pierza. Obiektem sakralnym wartym odwiedzenia jest Kościół Wniebowzięcia NMP przy Placu Wolności. Warto zwrócić uwagę na obrazy pokrywające sklepienie kościoła oraz rzeźbę, którą zostały pokryte filary i sklepienie. Wzniesiona nieopodal kaplica św. Antoniego to obiekt ufundowany przez samego króla Jana III Sobieskiego. Atrakcje turystyczne usytuowano w parku gminnym nad brzegiem Soły. Na terenie obiektu znajduje się park linowy, plac zabaw dla dzieci, miejsce do grillowania, plac wypoczynkowy, ścieżka zdrowia z urządzeniami do ćwiczeń oraz alejki spacerowe z ławeczkami. Nocne oświetlenie zachęca do wieczornych spacerów. Ciekawym wydarzeniem kulturalnym w wiosce są Żywieckie Gody odbywające się w Żywcu, Milówce i Bielsku-Białej. Tradycyjnym świętem są Dni Milówki, kiermasze oraz warsztaty świąteczne.