Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Koziej Zagrody w Brennej

Kozia Zagroda w Brennej

Czy jest lepszy sposób, aby na żywo zakosztować specyficznej góralskiej kultury, niż samo przebywanie z góralami i poznawanie jej na własnej skórze? Takie atrakcje oferuje Kozia Zagroda w Brennej, leżąca w urokliwym Beskidzie Śląskim, gdzie dominują przepiękne krajobrazy, fantastyczna atmosfera i kuchnia, jakiej nie ma w żadnym innym regionie na całym świecie. Kozia Zagroda to doskonałe miejsce, aby wybrać się tam samemu, z całą rodziną lub nawet zorganizować większą wycieczkę.

Góralski klimat

W Koziej Zagrodzie króluje przede wszystkim góralska atmosfera, bo prowadzą ją bacowie z krwi i kości. Miejsce jest inspirowane wałaską kulturą typową dla całego regionu, ale wyróżnia się przede wszystkim odbudową góralskiej, drewnianej chałupy pochodzącej z 1928 roku, gdzie odbywa się teraz większość zajęć prowadzonych w Koziej Zagrodzie. Propozycji jest całkiem sporo, od tych kierowanych do najmłodszych, po atrakcje dla nieco starszych bywalców. Można tu między innymi skosztować potraw charakterystycznych dla beskidzkiej kuchni, kapuśniaku, pierogów, serów, marmolady, ale również uraczyć się owocową nalewką, której gospodarze nikomu nie żałują.

Kozia Zagroda łączy w sobie cechy gospody oraz miejsca, gdzie prowadzone są tematyczne warsztaty ukazujące piękno tradycji góralskiej. Obok znajduje się zagroda kóz, będąca nie lada atrakcją dla dzieci, które mogą je pogłaskać albo nakarmić. Wielka kuchnia częściowo na świeżym powietrzu pozwala gotować w specyficznej atmosferze regionalne potrawy – francka czy jagnięcinę.

Sekrety Koziej Zagrody

Drzwi do Koziej Zagrody skrywają też wiele innych atrakcji i ofert. Okazjonalnie organizowane są tu różne uroczystości, wesela, imprezy firmowe, imprezy integracyjne, pokazy kulinarne z pieczeniem baraniny czy chleba, ogniska. Wnętrze góralskiej chaty to dwie obszerne izby mogące pomieścić po 50 osób, a okolica z fantastycznym widokiem na góry zachęca do wypoczynku na zewnątrz, zwłaszcza w ciepłe miesiące, gdy działa ogródek piwny oraz uruchamiana jest popularna bacówka.

W ofercie warsztatów znajdziemy między innymi naukę wyrobu sera, robienia przetworów z owoców czy pieczenie chleba na zakwasie. Przewidziana jest również degustacja regionalnych wyrobów, serów, mięs, alkoholi. Kozia Zagroda czynna jest przez cały rok i znajduje się niemal w samym centrum Brennej, tuż obok głównego w tym mieście kościoła. Uczestnictwo w warsztatach jest płatne i trzeba wcześniej zarezerwować wolny termin oraz ustalić cenę. Aktualne informacje dostępne są pod adresem: http://www.koziazagroda.com.

Polecane obiekty w pobliżu Koziej Zagrody w Brennej