Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi Żywiec - oferta noclegu w Żywcu i okolice

Noclegi w Żywcu

Jadąc do Żywca od strony Bielska-Białej (drogą ekspresową S1), nie spotkamy wielu miejsc na nocleg, w tym celu najlepiej wybrać drogę od strony Zarzecza. Wzdłuż ul. Wesołej zlokalizowanych jest kilka miejsc (np. hostele, pokoje gościnne), które sprawdzą się dla tych, którzy nocują w Żywcu przejazdem. W lewobrzeżnej części miasta znajduje się dworzec kolejowy, a nocleg można znaleźć już 400 m od stacji. Z dworca szybko można dostać się na południowe granice miasta, gdzie spotkamy obiekty całoroczne przyjmujące turystów odwiedzających Muzeum Browaru (ul. Browarna 88). Gdy wynajmujemy nocleg w centrum miejscowości, najlepiej podróżować do Żywca z kierunku Międzybrodzia Żywieckiego (13 km od Żywca) lub Suchej Beskidzkiej (35 km). Osiedle Parkowe (rynek, konkatedra, Stary i Nowy Zamek, Park Zamkowy z atrakcjami dla dzieci – zoo, stajnia), otaczają najdroższe kwatery z widokiem na zespół cały zamkowo-parkowy. Na północ od rynku znajdziemy również komfortowe pensjonaty (ul. Sienkiewicza), oddalone od Jeziora Żywieckiego o 300 m (żeglowanie, wędkowanie, 5 km do wyciągu narciarskiego na górze Grojec), które będą także wygodną bazą wypadową do pobliskich miejscowości i atrakcji (19 km - Góra Żar, 45 km - Barania Góra, 26 km – słowacki szczyt Pilsko).

Informacje o Żywcu

Stolica Ziemi Żywieckiej zamieszkiwana od pokoleń przez żywieckich górali, jeden z najbardziej wyróżniających się kulturowo regionów Śląska. Mieszkańcy Żywca posiadają odrębną gwarę, obyczaje oraz kulturę ze strojami góralskimi i mieszczańskimi. Historia miasta sięga prawdopodobnie 1290 r., kiedy nastąpiła jego lokacja. Obecnie Żywiec jest kojarzony także z tradycją browarnictwa oraz popularnym Jeziorem Żywieckim, przy którym zlokalizowane jest miasto. Miejscowość rozwija się w równej mierze dzięki zakładom przemysłowym i produkcyjnym, jak w dzięki turystyce. Interesująca historia regionu, liczne zabytki oraz szlaki Beskidu Małego sprawiają, że miasto jest popularnym centrum wypoczynku. Miasto leży przy trasie nr 1, między Bielsko-Białą (23 km) a Węgierską Górką (12 km), w odległości 32 km od granicy ze Słowacją.

Urlop w Perełce Żywiecczyzny

W Żywcu można znaleźć zarówno warunki do spokojnego relaksu nad brzegiem jeziora, jak i miejsca do uprawiania sportów i rekreacji. Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą tutaj Jezioro Żywieckie z dobrym zapleczem do uprawiania sportów wodnych, a bliskość Beskidu Małego gwarantuje kilka szlaków górskich przez Kościelec, Grojec czy Tokarkę i najwyższą z nich Romankę (1366 m n.p.m.). Niedaleka odległość od Korbielowa i Szczyrku sprawia, że Żywiec tętni życiem także zimą dla miłośników białego szaleństwa. Kto chce poznać historię browarnictwa, które w Żywcu sięga aż czasów średniowiecza, powinien zwiedzić Muzeum Browaru (otwarte w 2006 r., zlokalizowane w dawnych piwnicach leżakowych). Turyści mogą obejrzeć sale ekspozycyjne pokazujące, jak rozwiała się produkcja piwa. Warte uwagi są w Żywcu także zabytki, wśród nich: Stary Zamek Komorowskich, należący potem do Habsburgów oraz Nowy Zamek. Podziw wzbudza Park Zamkowy, na którego terenie od 2012 roku działa Park Miniatur. W mieście odbywa się również wiele cyklicznych imprez. Warto wziąć udział w Mistrzostwach Miasta Żywiec w slalomie-gigancie oraz w Biegu o Puchar Burmistrza lub Mistrzostwach Polski w Triathlonie. Wyjątkową atrakcją jest Ogólnopolski Turniej Bokserki o Ciupagę i Kapelusz Góralski.