Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Browaru Żywiec

Noclegi w pobliżu Muzeum Browaru Żywiec

Muzeum Browaru Żywiec

W 2006 roku w Żywcu z okazji 150–lecia tamtejszego browaru powstało niezwykłe muzeum, które co roku przyciąga tysiące turystów. Muzeum Browaru Żywiec składa się z osiemnastu sal o łącznej powierzchni ponad 1600 m2. Muzeum w realny sposób odwzorowuje proces powstawania piwa. Jest to jedna z największych tego typu instytucji w Polsce. Muzeum powstało w starych piwnicach leżakowych browaru Żywiec.

Historia

Browar Żywiec rozpoczął produkcję swojego najbardziej znanego piwa – Żywiec Jasne Pełne w 1956 roku. Piwo zyskało również niezwykłą etykietę: parę tancerzy w krakowskich strojach. Było to związane z tradycją umieszczania elementów folklorystycznych na znakach towarowych z naszego kraju. Etykieta ta stała się po wojnie pierwszym znakiem towarowym w polskim przemyśle piwowarskim. Do dziś piwo to rozpoznawane jest na całym świecie ze względu na tą niezwykle urokliwą etykietę.

Zwiedzanie Muzeum Browaru Żywiec

Muzeum można zwiedzić jedynie z przewodnikiem. Wycieczka kończy się konsumpcją piwa. Zwiedzać można samo muzeum, a także muzeum razem z browarem. Druga opcja wydłuża czas wycieczki o godzinę. Muzeum posiada osiemnaście sal. Sama wizyta rozpoczyna się w Sali Trzech Żywiołów, gdzie zobaczyć można składniki, z których powstaje piwo, a także makietę browaru Żywiec. W następnych salach znajdują się pracownie architektoniczne, sklep kolonialny oraz galicyjską karczmę – pomieszczenia stylizowane na wzór dziewiętnastowiecznego miasta. Kolejne sale skrywają sekrety dwudziestego wieku. Znajduje się tu sala, która obrazuje proces powstawania piwa zarówno w dawnych czasach, jak i współcześnie.

Muzeum posiada ciekawe rozwiązania w postaci pokazów multimedialnych. Pokazy są niezwykle atrakcyjną formą przekazu informacji. Prezentacja wyświetla ciekawe zdjęcia, filmy oraz projekcje. Wycieczka kończy się w salach, które prezentują okres socjalizmu. Po zwiedzaniu muzeum możemy skosztować tamtejszego piwa lub soku. Do tego celu stworzona została osobna sala na degustację.

Zwiedzanie

Chcąc zwiedzić Muzeum Browaru warto wcześniej zarezerwować sobie bilety. Można to zrobić za pomocą specjalnego formularza dostępnego na stronie muzeum lub telefonicznie. Więcej szczegółowych informacji o placówce (m. in. aktualny cennik oraz wskazówki dojazdu) dostępnych jest pod adresem: www.muzeumbrowaru.pl.

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Browaru Żywiec